|
|
کدخبر: ۳۵۲۵

اسناد منتشر شده اسنودن نشان می‌دهد سازمان‌های امنیتی آمریکا به ده‌ها هزار کامپیوتر در سراسر جهان حمله کرده‌اند.

روزنامه آمریکایی " واشنگتن پست " روز شنبه(۳۱ اوت / ۹ شهریور) برمبنای اطلاعات منتشر شده توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نوشت راه‌یابی آژانس امنیت ملی آمریکا به رایانه‌های سراسر جهان تا پایان سال ۲۰۱۳ به ۸۵ هزار نمونه خواهد رسید.

آنگونه که خبرگزاری دولتی آلمان گزارش داده در گزارش واشنگتن پست آمده است که سازمان‌های امنیتی آمریکا در سال ۲۰۱۱ در مجموع ۲۳۱ حمله سایبری را در سراسر جهان به اجرا درآورده‌اند. سه چهارم این حملات در ارتباط با هدف‌هایی با درجه اهمیت ویژه بوده‌اند؛ هدف‌هایی در ایران، روسیه، چین یا کره شمالی.

اطلاعات بیشتری در باره جزئیات این حملات سایبری به این هدف‌های ویژه در گزارش اسنودن وجود ندارد. این در حالی است که تعریف سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در اکتبر سال ۲۰۱۲ از حملات سایبری، حملاتی هستند که در فضای مجازی، از جمله برای تاثیرگذاری و تخریب اطلاعات در رایانه یا شبکه‌های رایانه‌ای انجام می‌شوند.

روزنامه آمریکایی " واشنگتن پست " برمبنای اطلاعات منتشر شده توسط ادوارد اسنودن همچنین نوشته است که یکی از فعالیت‌های مهم کنونی سازمانهای اطلاعاتی آمریکا با اسم رمز " ژنی " در جریان است و هدفش دریافت داده‌های رایانه‌های بیگانه است.

بر این مبنا قرار است نرم‌افزارهای ویژه‌ای به دست‌کم ۸۵ هزار رایانه مهم در سراسر جهان نفوذ داده شوند. این نرم افزارها باید تا پایان سال ۲۰۱۳ اطلاعات سایبری وسیعی به دست سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برساند

این نرم افزارها می‌توانند داده‌های لازم برای سازمان‌های امنیتی را ابتدا جمع‌آوری و سپس ارسال کنند.

گفته می‌شود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا تا سال ۲۰۰۸ تنها موفق شده بودند این نرم‌افزارهای ویژه را در ۲۱ هزار و ۲۵۲ کامپیوتر در سراسر جهان جاسازی کنند.

ارسال نظر