|
|
کدخبر: ۳۸۱۱

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید از گذشته درس بگیرند، گفت: اگر با غرور پیشروی کنیم، ممکن است شکست جانانه بخوریم.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در دیدار جمعی از اصلاح‌طلبان استان سمنان با اشاره به لزوم همراهی مجلس با دولت، اظهار داشت: اگر مجلس با دولت همراه نباشد، بهترین دولت در عمل ناموفق می‌شود. ما مجلس را در راس امور می‌دانیم. مجلس باید پرسشگر و در عین حال همراه دولت باشد تا دولت احساس کند مجلس پشتیبانش است. وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان باید از گذشته درس بگیرند و یک روند منطقی را در کنار مردم دنبال کنند و با این حرکت قطعا به نتیجه می‌رسند و می‌‌‌توانند اکثریت مجلس آینده را در اختیار داشته باشند.

معاون اول دولت اصلاحات همچنین با انتقاد از نحوه برخورد تعدادی از نمایندگان مجلس با توفیقی، گفت: متاسفانه عده‌ای که شناخت کافی از توفیقی ندارند، هجمه‌هایی علیه وی در فضای کشور به راه انداخته‌اند در حالی که من در برابر تاریخ و مردم شهادت می‌دهم توفیقی مناسب‌ترین فرد برای آموزش عالی کشور در مقطع فعلی است.

عارف با بیان اینکه مخالفت نمایندگان با وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور باید کارشناسی و بدور از حب و بغض باشد، اظهار داشت: دوران انگ زدن به افراد گذشته است نباید بواسطه آنکه خط و مشی سیاسی ما با دیگری متفاوت است، او را آماج اتهامات بی‌اساس کنیم. اینگونه رفتارها با موازین اخلاقی و دینی ما سازگار نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید با نگاه مثبت به آینده و بصورت سازمان یافته حرکت کنند، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در جریان‌های سیاسی کشور وجود دارد، این است که حرکات سازمان یافته و تشکیلاتی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به جای آن عموما به دنبال حرکت‌های هیاتی و گعده‌ای هستند.

معاون اول دولت اصلاحات با نقد چنین نگاهی یادآور شد: اصلاح‌طلبان برای اینکه دوباره تاریخ را تکرار نکنند، باید به دنبال حرکت‌های سازمان یافته باشند چراکه معتقدیم نتیجه جنبش اصلاحات نباید انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ می‌شد.

عارف با تاکید بر اینکه هدف نباید پیروزی افراد خاص باشد بلکه باید پیروزی جریان مدنظر باشد، خاطرنشان کرد: گاهی برای پیروزی لازم است که یک نفر کنار بکشد. جلو رفتن و عقب نکشیدن به معنای پیروزی نیست. اگر با غرور پیشروی کنیم، ممکن است شکست جانانه بخوریم. انصراف من از تداوم حضور در عرصه انتخابات اخیر بر همین اساس بود.

وی همچنین با اشاره به فضای فعلی کشور، خاطرنشان کرد: دولت برای عملیاتی کردن برنامه‌های خود فرصت مناسبی می‌خواهد و نمی‌تواند طی مدت کوتاهی همه معضلات کشور را حل کند.

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه باید به گونه‌ای فعالیت کرد که مردم احساس کنند، مسیر کشور اصلاح شده است، خاطرنشان کرد: قطعا قضاوت مردم بر اساس روند حرکت است. باید تلاش شود که روند حرکت دولت به سمت حل مشکلات و پیشرفت و تعالی کشور باشد.

ارسال نظر