|
|
کدخبر: ۴۱۱

عارف:

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه دولت نباید احساس کند که فردی به او تحمیل می‌شود، تاکید کرد: هماهنگی در کابینه نکته مهمی است و همه باید به هم اطمینان داشته باشند و اینطور نباشد افرادی که دور یک میز می‌نشینند با هم هم‌دل نباشند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در دیدار جمعی از فعالان اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد در سخنانی با اشاره به گفتمان اصلاح‌طلبی، اظهار داشت: گفتمان اصلاح‌طلبی، گفتمان انقلاب است که مردم از این تفکر استقبال و حمایت کردند.

وی در ادامه با تشکر از حضور مردم در انتخابات یادآور شد: مردم برخوردی اخلاقی را در انتخابات دیدند و احساس کردند که همه افراد به دنبال قدرت نیستند بلکه به دنبال نجات کشور و انجام مسئولیت هستند.

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه دولت نباید احساس کند که فردی به او تحمیل می‌شود، تاکید کرد: هماهنگی در کابینه نکته مهمی است و همه باید به هم اطمینان داشته باشند و اینطور نباشد افرادی که دور یک میز می‌نشینند نسبت به هم همدل و همراه نباشند.

عارف با اشاره به سرمایه اجتماعی شکل گرفته در جریان انتخابات گفت: سرمایه اجتماعی بالایی همراه با مطالبات به حقی شکل گرفته و اگر پاسخگو نباشیم در برابر نظام، انقلاب و تاریخ مسئول هستیم.

وی با تاکید بر اینکه احزاب معمولا در ایران از بالا به پایین شکل گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد حزبی از بالا به پایین داشته باشیم دستاوردی نخواهیم داشت. بنابراین برنامه ما این است که فرد محور نباشیم و با مشارکت و حضور نیروهای فعال برای حفظ این سرمایه اجتماعی برنامه‌ریزی کنیم و به هر دلیل باید در استان‌ها نیروهای خود را حفظ کرده و با تعامل و مشورت با آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به ایام سکوتش در سال‌های اخیر ادامه داد: من به سکوت عادت کرده‌ام و در آن مقطع زمانی، سکوت را به صلاح کشور می‌دانستم، ولی به اعتقاد بنده در مقطع فعلی فضا عوض شده و دیگر نمی‌توانند با اصلاحات برخوردی کنند.

همچنین، در این جلسه بحث‌هایی در خصوص حفظ حرمت اصلاح‌طلبان، برنامه ریزی برای آینده فعالیت سیاسی اصلاح طلبان و تشکیل حزبی فراگیر برای پی‌گیری مطالبات آن‌ها مطرح شد.

در این دیدار جمعی از اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویر احمد از وی خواستند تا از نیروهای اصلاح‌طلب شهرستان‌ها که در هشت سال دولت اصولگرا به نوعی در انزوا بودند، استفاده شود.

ارسال نظر