|
|
کدخبر: ۴۲۳

قیمت هر اونس طلا، امروز با نوسان زیادی روبرو بود و پس یک دوره کاهش در اثر افزایش تقاضا در اروپا به ۱۲۵۳.۹۵ دلار افزایش یافت.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، بلومبرگ اظهار کرد: قیمت جهانی طلا به علت افزایش تقاضای فیزیکی و کاهش سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) امروز چهارشنبه با نوسان روبرو بود.

قیمت جهانی اونس طلا(هر اونس معادل ۳۱.۱۳۲گرم) صبح امروز با ۵ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۲۳۸ دلار کاهش یافت و پس از چند بار افزایش و کاهش، در زمان انتشار این خبر با ۱۰.۵۲ دلار افزایش به ۱۲۵۳.۹۵ دلار در هر اونس رسید.

افزایش تقاضا برای این فلز گران‌بها به علت افزایش نگرانی‌ها در مورد بحران بدهی اروپا از دلایل این رشد عنوان شده است.

قیمت طلا در اثر تصمیم فدرال رزرو مبنی بر کاهش برنامه محرک اقتصادی خود و احتمال کاهش سیاست خرید اوراق قرضه از سوی این بانک در سه‌ ماهه دوم سال جاری ۲۳ درصد کاهش یافت.

قیمت طلا در ۲۸ ژوئن به ۱۱۸۰.۵۰ دلار رسید و کمترین قیمت طلا از آگوست ۲۰۱۰ تا کنون را به خود اختصاص داد.

این فلز گران‌بها در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۶ درصد ارزش خود را از دست داده است.

سان یونگانگ، تحلیلگر مسائل اقتصاد کلان در شانگهای گفت: کاهش قیمت‌ها، برخی از خریداران را برای خرید طلا تحریک خواهد کرد، اما هر کاهش یا افزایش قابل توجه در قیمت طلا با تغییر ارزش دلار متوقف خواهد شد. سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار آمار فرصت‌های شغلی در آمریکا هستند که دور بعدی اقدامات سیاست‌های انبساطی را مشخص خواهد کرد.

تحلیلگران کامرس بانک معتقدند که افزایش تقاضا برای طلا در پرتغال و یونان حکایت از این دارد که بحران بدهی اروپا در نظر بازیگران بازار در حال بدتر شدن است. در صورت بحران ارز، تقاضا برای طلا دوباره افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر