|
|
کدخبر: ۴۳۴۶۵

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سپ بلاتر گفت: مجموعه‌ای از مقررات تحت عنوان اخلاق ورزشی توسط فیفا تهیه شود تا و کشورها با نوع فرهنگ خود بتوانند آن را عملیاتی کنند.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) ظهر امروز پنج‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانیدر ابتدای این دیدار با تاکید بر اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همه‌جانبه ورزش در سطوح مختلف، گفت: مجلس شورای اسلامی همواره از توسعه ورزش در تمامی رشته‌ها بویژه فوتبال در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی حمایت می‌کند.

وی در همین راستا افزود: فراکسیون ورزش از فراکسیون‌های مهم و تاثیرگذار در مجلس شورای اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کارکردهای فوتبال در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد: فوتبال علاوه بر تاثیرگذاری در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی در جوامع در حوزه سیاست و تعاملات میان کشورها نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

لاریجانی با تاکید بر اهمیت رعایت اصول اخلاقی در ورزش به ویژه فوتبال خواستار توجه ویژه فیفا به اصول اخلاقی شد و افزود: بایستی مجموعه‌ای از مقررات تحت عنوان اخلاق ورزشی توسط فیفا تهیه شود و کشورها با نوع فرهنگ خود بتوانند آن را عملیاتی کنند.

وی در پایان از سپ‌بلاتر برای تصویب قانون اجازه حضور بانوان ورزشکار کشورهای اسلامی با حجاب اسلامی در میادین فوتبال قدردانی کرد و آن را زمینه حضور بیشتر بانوان مسلمان در عرصه‌های ورزشی و بین‌المللی دانست.

در اداهم این دیدار سپ‌بلاتر رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) با ابراز خشنودی از سفر به کشورمان و تبریک صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۴، گفت: حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل فرصت مناسبی برای نشان دادن توانمندی‌های ورزشکاران ایرانی است.

بلاتر توسعه فوتبال بانوان را از وظایف هم فیفا دانست و خاطرنشان کرد: تصویب قانون حضور زبان با حجاب اسلامی در راستای احترام به مذاهب و فرهنگ‌ها بوده و فرصتی برای حضور هرچه بیشتر بانوان مسلمان در میادین ورزشی بین‌المللی است.

ارسال نظر