|
|
کدخبر: ۴۳۴۸۸

محمد جواد ظریف با بیان اینکه کشورهای غربی عضو ۱ + ۵ از فرصت اعتمادسازی برای ملت ایران به خوبی استفاده کنند، گفت: امکان رسیدن به متن مورد توافق در مذاکرات ژنو وجود دارد.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: به نظر می رسید در نشست صبح امروز با کاترین اشتون طرف مقابل هم تلاش دارد که گفت‌وگوها به نتیجه برسد. دوستان برای رسیدن به راه حل مشترک وارد جزییات مذاکرات شده اند. باید بررسی کنیم کنیم که برای رسیدن به راه حل تا چه اندازه این آمادگی وجود دارد که برای رسیدن به راه حل به صورت مشترک تلاش کنند.

ظریف افزود: ما امیدواریم و فکر می‌کنیم که امکان رسیدن به توافق وجود دارد.

وی گفت: در عین حال کشورهای غربی عضو ۱ + ۵ نیاز جدی دارند که اعتماد مردم ایران را جلب کنند و این فرصت برای این کار فراهم شده است و امیدواریم از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

ظریفاضافه کرد: امیدواریم در مذاکرات در ژنو یا به نتیجه قطعی برسیم یا اینکه پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات داشته باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که " نتیجه قطعی " را در این مذاکرات چه چیزی در نظر می‌گیرید گفت: امیدوارم درمورد گام اول، گام آخر و اهداف مشترک به یک متن مورد توافق دو طرف برسیم و سپس بتوانیم گام اول را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: از نظر ما این امکان در مذاکرات امروز و فردا وجود دارد اما به هر حال ممکن است نیاز به مذاکره بیشتر هم داشته باشد.

ارسال نظر