|
|
کدخبر: ۴۳۵۱۲

یک عضو تیم مذاکره‌کننده ایران:

یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌یی گفت: گروه ۱ + ۵ با صراحت اعلام کرد که با طرح ایران موافقت کرده است.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، عراقچی با اشاره به اینکه در دور اول مذاکرات ایران و ۱ + ۵ درباره جزئیات طرحی که در ژنو یک از طرف ایران ارائه شده بود بحثشد، گفت: این طرح شامل هدف مشترک، گام اول و گام آخر است و فردا درباره این طرح وارد جزئیات می‌شویم. طرف مقابل با صراحت با این طرح موافقت کرده است.

وی در ادامه افزود: ما راه سخت و دشواری در پیش داریم البته در مسیر واحدی طرفین قرار گرفته‌اند و هر دو طرف اعلام آمادگی کرده‌اند که وارد مذاکرات محتوایی شوند.

عراقچیدر ادامه با اشاره به اینکه در مذاکرات بعدازظهر وارد مذاکرات دوجانبه با طرف مقابل می‌شویم، اظهار کرد: قرار است با سه کشور اروپایی جداگانه و با چین، روسیه و آمریکا هم جداگانه بحثکنیم. البته این مذاکرات درباره مسائل هسته‌یی است و دستور کار دیگری غیر از مسائل هسته‌یی نداریم.

معاون وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با شبکه خبر افزود: ساعت ۱۸ امروز(به وقت محلی) آقای ظریف و اشتون به همراه معاونانشان به بحثمی‌نشینند تا به یک جمع‌بندی رسیده و متن واحدی صادر شود.

عراقچی همچنین با اشاره به اینکه اختلاف جدی در دیدگاه‌های دو طرف وجود دارد، خاطرنشان کرد: با این وجود هر دو طرف این اراده را دارند که دیدگاه‌های خود را به هم نزدیک کنند البته این مذاکرات مثبت است و مثبت بودن مذاکرات به این معناست که هر دو طرف این اراده را دارند که دیدگاه‌های خود را به هم نزدیک کنند.

وی در پایان با بیان اینکه به دلیل سختی و پیچیده بودن مذاکرات، سفر آقای ظریف به رم کنسل شد، افزود: اصل اول برای ما حفظ حقوق مردم ایران است و امیدواریم به این هدف برسیم.

ارسال نظر