|
|
کدخبر: ۴۷۲۹۲

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده است، عصر دوشنبه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار کرد و درباره روند همکاری‌های ایران و آژانس گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر آمانو به تهران و امضای بیانیه و تفاهم‌نامه مشترک بین آژانس و سازمان انرژی اتمی کشورمان، ابراز امیدواری کرد شاهد توسعه و گسترش روند همکاری‌های بین دو طرف در راستای حل و فصل برخی مسائل و رفع نگرانی‌های منطقی برخی طرف‌ها باشیم.

ظریفبا اشاره به سابقه طولانی همکاری جمهوری اسلامی با آژانس در عمل به تعهدات خود بر اساس قوانین و مقررات بین‌المللی از جمله ان. پی. تی و حتی اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی افزود: امیدواریم با رهیافت جدید ایران در تقویت و گسترش همکاری‌ها با آژانس، این سازمان نیز نقش موثر و ایجابی خود را در حل و فصل مسائل موجود و نیز تقویت روند و رهیافت گفت‌وگو برای حل و فصل نهایی موضوع هسته‌یی ایران به خوبی ایفاء کند.

او با اشاره به هم‌زمانی آغاز دور جدید همکاری‌های ایران و آژانس با مذاکرات بین ایران و گروه ۱ + ۵، تاثیر ایجابی گزارش‌های آتی آژانس منبعثاز رهیافت همکاری و تعامل بیش‌تر ایران بر فضای کلی مذاکرات را مورد اشاره قرار دارد و بر آمادگی کامل کشورمان را برای عمل به تعهدات قانونی خود در چارچوب مقررات ان. پی. تی و کمک به مدیرکل آژانس برای عمل به وظایف خود تاکید کرد.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفرش به تهران و مذاکراتش با رییس سازمان انرژی اتمی، بر مسوولیت و وظیفه ذاتی آژانس در نظارت بر برنامه‌ها و راستی‌آزمانی فعالیت‌های هسته‌یی کشورهای مختلف از جمله ایران تاکید کرد.

آمانو هم‌چنین ابراز اطمینان کرد با تداوم و تقویت همکاری‌ها بین ایران و آژانس بر اساس تفاهم‌نامه امضاء شده بین دو طرف، این سازمان بتواند مسائل باقی مانده را حل و فصل کند و نقش خود را در حل و فصل مسائل و رفع برخی نگرانی‌ها ایفاء کند.

ارسال نظر