|
|
کدخبر: ۵۳۹۶۶

بیانات امروز مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان سراسر کشور، درباره مذاکرات هسته ای ایران و غرب و درباره رژیم صهیونیستی، بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، شبکه بی بی سی انگلیس با پرداختن به بیانات مقام معظمرهبری درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱ + ۵ در جمع فرماندهان بسیج سراسر کشور در مصلی تهران تیتر اول خود را به نقل از معظم له اینگونه انتخاب کرد، " تهران یک ذره عقب نشینی نخواهد کرد ".

بی بی سی به نقل از آیت الله خامنه ای نوشت: آیت الله خامنه ای می گوید در مذاکرات هسته ای دخالت نخواهد کرد، اما برای مذاکره کنندگان ایرانی خط قرمز تعیین کرده است.

بی بی سی در ادامه به نقل از ایشان نوشت: ما حتی یک ذره هم از حقومان عقب نشینی نخواهیم کرد..

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز با اشاره به بیانات معظم له و اینکه ایران ذره ای از حقوق هسته ای خود عقب نخواهد نشست به نقل از ایشان نوشت: تحریم ها نمی توانند ما را به امتیاز دهی وادار کنند.

این روزنامه در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری درباره دولت فرانسه پرداخته و نوشت: مقامات فرانسوی نه تنها تسلیم خواسته آمریکایی ها شده اند بلکه در برابر رژیم اسرائیل هم زانو زده اند.

همچنین در ادامه این روزنامه با پرداختن به تهدیدات نظامی علیه ایران به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: چنان سیلی به صورت متجاوز خواهیم زد که هرگز آن را فراموش نکند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس نیز تیتر خود درباره بیانات امروز ایشان را اینگونه انتخاب کرد، " تحریم های اقتصادی نمی توانند موجب امتیاز دهی ما شوند ".

این خبرگزاری نوشت رهبری ایران با انتقاد از سیاست های آمریکا و تهدیدات نظامی آمریکا گفت فشارهای ناشی از تحریم های اقتصادی نمی تواند ایران را مجبور به امتیاز دهی ناخوشایند کند.

همچنین روزنامه دیلی استار به اظهارات سخنگوی دولت فرانسه و مواضع دولت فرانسه در قبال بیانات مقام معظم رهبری درباره رژیم اسرائیل پرداخت.

سخنگوی دولت فرانسه در مواضعی در حمایت از رژیم صهیونیستی و با اشاره به آن بخش از بیانات مقام معظم رهبری درباره رژیم صهیونیستی که این رژیم را نحس و نجس خواندند، مدعی شد اظهارات رهبر ایران غیرقابل قبول است و مذاکرات را پیچیده می کند.

ارسال نظر