|
|
کدخبر: ۶

باید اخلاق همه در انتخابات هم اخلاق اسلامی باشد. حیثیت و آبروی مومن در اسلام از بالاترین و والاترین مقام برخوردار است و هتک مومن چه رسد به مومن عالم از بزرگترین گناهان است و موجب سلب عدالت است.

ملت ایران با درایت و فهم خود همانند گذشته در این عرصه حاضر خواهد شد و در این مسیر از رهنمودهای امام راحل درباره انتخابات استفاده خواهد کرد، که مهمترین موارد این مهم در زیر آمده است:

*اگر یک نفر آدمی باشد که فیلسوف باشد یک آدمی باشد که تمام عالم را در تحت سیطره علمی خودش برده باشد لکن جمهوری‌اسلامی را نمی‌خواهد این را تعیین نکنید.

*آن چیزی که الان لازم است بر همه آقایان بر همه شما جوانان بزرگان و بر همه قشرهای ملت این است که چشمهایشان را باز کنند با مطالعه، با دقت افرادی که تعیین می‌کنند صفات خاصی را داشته باشند: اول اینکه مومن باشند، مومن به این نهضت باشند، جمهوری‌اسلامی را بخواهند طرفدار مردم باشند، امین باشند اسلامی باشند شرقی و غربی نباشند انحرافات مکتبی نداشته باشند.

*عزیزان من که امید نهضت اسلامی به شماست در روز تعیین سرنوشت کشور بپاخیزید و به صندوق‌ها هجوم آورید و آرای خود را در آن‌ها بریزید، باید ملت شریف بدانند که انحراف از این امر مهم اسلامی خیانت به اسلام و کشور است و موجب مسئولیت عظیم امت.

*همه مسئول سرنوشت کشور و اسلام می‌باشند چه در نسل حاضر و چه در نسل‌های آینده، روز سرنوشت‌سازی است می‌خواهید زمام کشور را به یک کسی بدهید که موثر در مقدرات کشور شما باشد سهل‌انگاری نکنید و به پای صندوق‌ها بروید.

*انتخاب‌کنندگان قبل از رفتن به سر صندوق انتخابات، منتخبین خود را با تحقیق و دقت کامل روی یک ورقه بنویسند که در وقت رای دادن با ذهن حاضر رای بدهند و لازم است که خودشان مستقیما رای خود را به صندوق بیندازند و به احدی اطمینان نکنند که فرصت‌طلبان در کمینند.

*اشخاص بی‌سواد قبلا با مشورت اشخاص مطمئن متدین کاندیداهای خود رالله به وسیله شخص متدینی بنویسند و باز به شخص دیگری که مطمئن است بدهند بخواند و خودشان با دست خودشان رای خود را به صندوق بیاندازند و اختیار نوشتن رای یا به صندوق انداختن را به هیچ کس ندهند.

*باید اخلاق همه در انتخابات هم اخلاق اسلامی باشد. حیثیت و آبروی مومن در اسلام از بالاترین و والاترین مقام برخوردار است و هتک مومن چه رسد به مومن عالم از بزرگترین گناهان است و موجب سلب عدالت است.

*باید مردم را برای انتخابات آزاد گذاریم و نباید کاری بکنیم که فردی بر مردم تحمیل شود و هیچ کاندیدایی نباید از سهم مبارک امام علیه‌السلام، اموال دولت و اموال دفاتر، سازمان‌ها و مجامع و اموال عمومی خرج انتخابات کند.

*من متواضعانه از شما می‌خواهم که حتی‌الامکان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نمایید اشخاصی اسلامی متعهد غیرمنحرف از صراط مستقیم الهی را درنظر بگیرید، افرادی را انتخاب کنید که متعهد به اسلام شرقی و غربی نباشند بر صراط مستقیم انسانیت و اسلامیت باشند.

*امید است ملت مبارز متعهد به مطالعه دقیق در سوابق اشخاص و گروه‌ها آرا خود را به اشخاصی دهندکه به اسلام عزیز و قانون اساسی وفادار باشند و از تمایلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه، تعهد به قوانین اسلام، خیرخواهی امت معروف و موصوف باشند.

*دنبال این باشید که یک نفر صددرصد مکتبی اسلامی در خط اسلام برای ریاست جمهوری انتخاب کنید، تعیین رئیس‌جمهور یکی از چیزهایی است که بر همه مسلمان‌های ایران بر همه مکلف‌های ایران واجب است که در این امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نکنند و یک صدمه‌ای به اسلام برسد هر یک یک ما در محکمه عدل الهی مسئول هستیم.

*این تکلیف آقایان است که راجع به مسائل اسلامی که پیش می‌آید چه وکیل بخواهید تعیین بکنید و چه … رئیس جمهور بخواهید تعیین کنید باید در صحنه باشید عذری ندارید که بروید و کنار بنشینید، نگویید که دیگران رای می‌دهند، من هم باید رای بدهم. تو هم باید رای بدهی آن روستایی هم که در کنار مزرعه خودش کار می‌کند باید رای بدهد. تکلیف است.

*شما همه ما زن و مرد هر مکلف همانطور که باید نماز بخواند همانطور باید سرنوشت خودش را تعیین کند. مردم با شرکتشان در انتخابات ثابت کنند که از اسلام رویگردان نیستند.

*آزاد هستید و رضای خدا را درنظر بگیرید و توجه به خدا داشته باشید و پای صندوق‌ها بعد از اینکه اعلام کردند، تشریف ببرید و رای خودتان را بدهید. این رای به اسلام است.

*من امیدوارم که ملت شریف ایران در این امر مهم الهی که منحرفان از هر چیزی بیشتر با آن مخالفت کرده و می‌کنند و این نیز از اهمیت آن است یکدل و یک جهت در روز انتخابات به سوی صندوق‌ها هجوم برند و آرای خود را به صندوق‌ها بریزند.

*کسانی را انتخاب کنید که مسائل را تشخیص دهند نه از افرادی باشند که اگر روسیه یا آمریکا یا قدرت دیگری تشری زد، بترسند باید بایستند و مقابله کنند.

*مردم شجاع ایران افرادی را که طرفدار اسلام سرمایه‌داری، اسلام مستکبرین، اسلام مرفهین بی‌درد، اسلام منافقین، اسلام راحت‌طلبان، اسلام فرصت‌طلبان و در یک کلمه اسلام امریکایی هستند طرد نموده و به مردم معرفی نمایند.

*من از همه قشرها از همه ملت می‌خواهم که آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور خصوصا در انتخابات حفظ کنند و مبادا خیال کنند که مبارزات انتخاباتی عبارت از این است که به دیگران بد بگویند و کارشکنی کنند.

ارسال نظر