|
|
کدخبر: ۶۹

رئیس مجلس شورای اسلامی در پی حمله تروریستی به کاروان زائران ایرانی از دولت عراق درخواست کرد در برخورد قاطعانه با اشرار و گروه‌های تروریستی در آن کشور اقدام لازم را انجام دهد.

متن کامل پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

بسم‌الله‌ الرحمن الرحیم

اقدام تروریستی بمب‌گذاری اتوبوس حامل زائران ایرانی به مقصد عتبات عالیات در روز مبعثپیامبر اکرم(ص) از سوی گروه‌های تکفیری در استان دیاله عراق که سبب شهادت ۱۷ تن از هموطنان و مجروح شدن جمعی دیگر شد، موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

این نخستین بار نیست که گروه‌های تروریستی کوردل با اینگونه اقدامات و حملات علیه عاشقان و زائران اهل بیت آنها را به شهادت رسانده و یا مجروح می‌کنند، اما این دشمنان جاهل بدانند با این رفتارهای به دور از موازین انسانی هیچ‌گاه در وفاداری و ارادت مشتاقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت خللی وارد نمی‌شود.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ملت شریف ایران و خانواده‌های شهدای این حادثه تروریستی و طلب علو درجات برای آنها از بارگاه حق تعالی و همچنین شفای عاجل مصدومان از دولت کشور دوست و برادر عراق می‌خواهم تا ضمن تأمین امنیت زائران ایرانی عتبات عالیات، در برخورد قاطعانه با اشرار و گروه‌های تروریستی در آن کشور اقدامات و تدابیر لازم را معطوف دارد.

ارسال نظر

پربیننده ترین