|
|
کدخبر: ۸۲۲

احمدی نژاد:

رئیس جمهور گفت: جنبش عدم تعهد نقشه راه عبور از بحران‌ها، ناامنی‌‌ها و رسیدن به جامعه‌ای عدالت محور و سرشار از صلح و آرامش است.

به گزارش امیدنیوز به نقل از تسنیم، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور عصر امروز(شنبه) در دیدار بهارت راج پوریان، سفیر جدید نپال در ایران با اشاره به نقش مهم این کشور در جنبش عدم تعهد، گفت: جنبش عدم تعهد نقشه راه عبور از بحران‌ها، ناامنی‌‌ها و رسیدن به جامعه‌ای عدالت محور و سرشار از صلح و آرامش است.

وی با اشاره به روابط رو به رشد ایران و نپال اظهار امیدواری کرد که روابط دو کشور در دوره مسئولیت سفیر جدید نپال در تهران نسبت به گذشته توسعه و تعمیق بیشتری یابد.

بهارت راج پوریان سفیر جدید نپال نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به دکتر احمدی‌نژاد روابط دو کشور ایران و نپال را رو به گسترش دانست و گفت: کشور نپال برای توسعه مناسبات و همکاری‌های دو جانبه و بین‌المللی با جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی قائل است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز اجلاس سران جنبش عدم تعهد، نقش جمهوری اسلامی ایران را در مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه در سازمان جنبش عدم تعهد مهم و اساسی ارزیابی کرد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور همچنین عصر امروز در دیدار محمد ظهر حرسی، سفیر جدید جیبوتی توسعه، روابط با کشورهای آفریقایی بویژه جیبوتی را حائز اهمیت خواند و در ادامه از پیام محبت‌آمیز رییس‌جمهور، دولت و ملت این کشور نسبت به توسعه روابط دوجانبه ایران و جیبوتی تشکر کرد و گفت: امیدوارم همکاری‌های دو جانبه تهران – جیبوتی در جهت منافع دو ملت هر چه بیشتر گسترش یابد.

محمد ظهر حرسی، سفیر جدید جیبوتی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهور کشورمان با اشاره به روابط رو به گسترش دو کشور از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در توسعه هر چه بیشتر روابط و مناسبات دو جانبه قدردانی کرد.

وی همچنین از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در تقویت و توسعه روابط با کشورهای آفریقایی و جهان اسلام تقدیر کرد.

به گزارش تسنیم، همچنین محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور عصر امروز در دیدار پال‌فلی سفیر جدید استرالیا با بیان اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و استرالیا همواره روابط خوبی بوده و هیچ نقطه تاریکی در روابط تاریخی دو کشور وجود ندارد، اظهار داشت: مطمئناً در آینده سطح روابط بهتر از گذشته بوده و شاهد گسترش و تعمیق آن خواهیم بود.

پال‌فلی سفیر جدید استرالیا نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوار نامه خود به دکتر احمدی‌نژاد خواستار توسعه سطح مناسبات همه جانبه تهران – کانبرا شد.

ارسال نظر