|
|
کدخبر: ۸۳۴

یک حامی فرصت‌طلب اسفندیار مشایی، به خاطر انتشار اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سوی کیهان، به مدیرمسئول این روزنامه حمله کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از کیهان، کیهان با اشاره به مصاحبه نتانیاهو نوشته بود «بنیامین نتانیاهو در مصاحبه با سردبیر واشنگتن‌پست گفت: … «مشایی» و سایر نامزدهای دیگر که متمایل به نزدیکی با غرب و رژیم اسرائیل بودند از رقابت‌های انتخاباتی حذف شدند و نامزدی که حاکمیت اجازه داده بود توانست در این انتخابات شرکت کند… آنان صدها کاندیدا را حذف کردند و ۷ نفر را نگه داشتند. سپس رئیس‌جمهور سابق علی‌اکبر هاشمی و مشایی را حذف کردند آقای روحانی را نگه داشتند.»


«عبدالرضا - د» طی مطلبی که شبکه ایران و ایرنا منتشر کرده‌اند، مدعی شده عبارت «که متمایل به نزدیکی با غرب و رژیم اسرائیل بودند» در اصل مصاحبه وجود ندارد و کیهان آن را به متن اضافه کرده تا مشایی را تخریب کند. وی همچنین می‌نویسد: مدیریت روزنامه کیهان برای تداوم پروژه تخریب مهندس مشایی حتی از حرف گذاشتن در دهان نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز ابایی ندارد تا به زعم خود مهندس مشایی را کاندیدای مورد حمایت اسرائیل معرفی کند! نامبرده پس از آن اقدام به اهانت نسبت به کیهان کرده است.


درباره اقدام آقای «د» و ادعای او چند نکته وجود دارد: اول اینکه کیهان مطلب مذکور را عینا از خبر ایرنا استفاده کرده و عجیب است که ایرنا هم نقش منتشر کننده خبر و هم محکوم کننده آن را بازی کند! ثانیا ماجرای دوستی آقای مشایی با «مردم(؟!) اسرائیل» روشن‌تر از آن است که نیاز به شرح و بسط داشته باشد. با این وجود کیهان هیچ اشاره‌ای حتی به آن ماجرا نیز نکرد و صرفا اظهارات نتانیاهو را آن هم با مضمون تخطئه انتخابات ایران و اظهار این مطلب که «متأسفانه منتخب جدید ایرانی‌ها[روحانی] همسو با رهبری است» مورد توجه قرار داده و منتشر کرده است.


اما موضوع مهم‌تر فرصت‌طلبی و حق‌العمل‌کاری امثال آقای «د» است که موجب شد او - پس از کنار گذاشته شدن از کیهان - به معاونت خبرگزاری و سپس صندوق بازنشستگی کشور و از آنجا به حلقه نزدیکان آقای مشایی و ستاد کذایی وی منتقل شود و ضمنا مدیریت روزنامه هلال‌احمر را در آستانه انتخابات برعهده گیرد و البته به اسم حمایت از مشایی و رئیس‌جمهور، به اصولگرایان حمله کند. این روزنامه قبل از انتخابات به ترویج مواضع اصلاح‌طلبان پرداخت و اکنون نیز سعی می‌کند با عوض کردن خط و خطوط، بندبازی‌های سابق را در دوره مدیریت جدید دولتی ادامه دهد.


و بالاخره باید گفت ضربه‌ای که احمدی‌نژاد از همین قبیل عناصر فرصت‌طلب خورد، قابل جبران نیست هرچند که آنها خود را به عنوان موافق و حامی جا زده باشند. این طیف نقش وسیعی در تصویرسازی اغراق‌آمیز و غیرعقلانی از یک سو و بدگمان کردن افکار عمومی نسبت به دولت از سوی دیگر ایفا کردند.


گفتنی است همین آقای «د» طی سخنانی که نوار آن موجود است، مشایی را بسیار هوشمندتر از احمدی‌نژاد معرفی کرده و با نمک‌ناشناسی نسبت به رئیس جمهور اعلام می‌کند اشتباهات احمدی‌نژاد نظر شخصی خود اوست و آقای مشایی با این مواضع رئیس جمهور به شدت مخالف بوده است!
زیباکلام: روحانی نه دوم خردادی است

ارسال نظر