|
|
کدخبر: ۸۴۷۸۰

رئیس جمهوری فرانسه که به ریاض رفته است، از افزایش همکاری نظامی و اقتصادی با عربستان خبر داد.

به گزارشامیدبه نقل از ایلنا، فرانسوا اولاند از توافق با شاه عربستان درباره افزایش همکاری نظامی و اقتصادی میان دو کشور خبر داد.

وی در ادامه خوش خدمتی به حاکمان عربستان به طمع کسب منافع اقتصادی بیشتر اعلام کرد فرانسه هرگز تحریمهای ایران را لغو نخواهد کرد.

اولانددر اظهاراتی که پس از پایان دیدار با شاه سعودی در ریاض بیان رکد، گفت هدف از همکاری نظامی با عربستان، ثبات منطقه است.

وی گفت فرانسه هرگز تحریمهای ایران را لغو نخواهد کرد، مگر آنکه ایران پایبندی خود را به هر تصمیمی که در کنفرانس ژنو ۲ گرفته خواهد شد، اعلام کند.

اولاند گفت: همکاری دفاعی باعربستانبا هدف ثبات منطقه انجام می شود و بر ضد هیچ کشوری نیست، ما همکاری نظامی مستمری با عربستان داریم.

رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که درخواستهای تسلیح ارتش لبنان را برای حمایت از میشل سلیمان رئیس جمهوری این کشور برآورده خواهد کرد..

خبرگزاری عربستان گزارش داده بود ملک عبدالله و فرانسوا اولاند در نشست خود بر گسترش همکاری میان دو کشور تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، طرفین افق های همکاری میان عربستان و فرانسه و راههای تقویت آن در تمام زمینه ها را مورد بحثو تبادل نظر قرار دادند.

اولاند از استقبال گرم پادشاه سعودی از وی تمجید کرد

بر اساس این گزارش، ملک عبدالله و اولاند همچنین نشست دوجانبه ای را که سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد شاه سعودی هم حضور داشت، برگزار کردند که هیچ خبری از این نشست ویژه به رسانه ها درز نکرده است.

این رسانه گزارش داد عربستان و فرانسه یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشتی هم امضا کردند.

ارسال نظر