|
|
کدخبر: ۸۶۱۵۸

اواخر آذر ماه امسال هیاتی از پارلمان اروپا به تهران سفر کرد و هفته آینده نیز قرار است هیاتی از پارلمان انگلیس به ریاست جک استراو رییس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران و وزیر اسبق خارجه این کشور به ایران عزیمت کند.

به گزارشامیدبه نقل از ایرنا، حسین شیخ الاسلام روز چهارشنبه افزود: این هیات ها هم در سطح رییس مجلس است و هم تقاضاهایی را در سطح گروه های دوستی پارلمانی و یا کمیسیون های خارجی مجالس کشورهای مختلف در بر می گیرد. وی افزود: در مجموع برای انجام سفر تا پایان سال جاری ۱۰ درخواست به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است که معلوم نیست با توجه به فشردگی کارهای مجلس در ماه های پایانی سال همه این سفرها تا پیش از آغاز سال جدید انجام شود یا خیر.

وی عین افزایش رفت و آمدها و دیدار های پارلمانی را تمایل طرف های مقابل برای سفر به ایران و گفت و گو با مقاماتجمهوری اسلامی ایرانذکر کرد. شیخ الاسلام درباره به تعویق افتادن سفر هیات پارلمانی فرانسه نیز گفت که سفر این هیات پارلمانی نیز در زمان مناسب انجام می شود.

اواخر آذر ماه امسال هیاتی از پارلمان اروپا به تهران سفر کرد و هفته آینده نیز قرار است هیاتی از پارلمان انگلیس به ریاست جک استراو رییس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران و وزیر اسبق خارجه این کشور به ایران عزیمت کند. همچنین هیات پارلمانی ایتالیا به منظور زمینه سازی برای سفر نخست وزیر این کشور و مراودات پارلمانی روز جمعه ۱۳ دی به ایران سفر می کند و تا ۱۵ دی در تهران است و پس از آن آنها به شهرهای اصفهان و شیراز سفر خواهند کرد.

هیات پارلمانی ایتالیا در تهران درباره مسایل دوجانبه و مورد علاقه دو طرف، موضوعات منطقه ای و گسترش مراودات سیاسی و اقتصادی رایزنی هایی با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان انجام خواهند داد. همچنین قرار است هیات ازنمایندگان پارلمانآلمان اواخر دی ماه سفری رسمی به ایران داشته باشند و درباره زمینه های مرادوات دو جانبه گفت و گو کنند. رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند نیز از دیگر کسانی است که قرار است سفری به ایران داشته باشد اما هنوز زمان این سقر قطعی نشده است.

ارسال نظر