|
|
کدخبر: ۸۹۳

حبیبی:

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی درباره گزارش رئیس جمهور از عملکرد دولتهای نهم و دهم گفت: در دوران انتقال هر دولت به دولت بعدی باید دقیقاً و مستنداً مشخص شود که دولت قبلی کشور را در عرصه‌های مختلف سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد و فرهنگ با چه شرایط و امکانات و موقعیتی تحویل می‌دهد و دولت جدید چه چیزی را تحویل می‌گیرد؛ لذا ما از این گزارش رئیس جمهور استقبال می کنیم و معتقدیم لازم است این گزارش با نظر کارشناسان مطلع و موجه تبیین و نقد شود.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، محمد نبی حبیبی پس از جلسه شورای مرکزی در خصوص اوضاع مصر اظهار داشت: ما به برادران حزب اخوان‌المسلمین توصیه می‌کنیم که با گروههای تکفیری و سلفی افراطی بعنوان جریانهای منحرف از خط پیامبر اعظم(س) و قرآن کریم مرزبندی کرده و نگذارند چهره اسلام در بین مردم متمدن مصر با حمایت از تروریستهای سلفی و تکفیری لکه‌دار شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ریشه اوضاع فعلی مصر را اشتباهات استراتژیک آقای مرسی دانست و توضیح داد: عدم مرزبندی با اسرائیل، دشمنی با مقاومت اسلامی در سوریه و عدم تلاش لازم برای حفظ اتحاد و همبستگی ملی در مصر از جمله این اشتباهات هستند.

وی ادامه داد: سیاستهای ضد مقاومت و تفرقه‌افکنی در منطقه خاورمیانه محکوم به شکست است و دولتهایی که از این سیاستها حمایت می‌کنند روی خوش نخواهند دید، لذا باید اخوان المسلمین در مسیر وحدت امت اسلامی و نجات قدس شریف و ارائه چهره زیبای اسلام به مردم تلاش می‌کرد.

وی تأکید کرد: انقلاب مردم مصر برگشت‌پذیر نیست ولی با چالش روبروست و مردم مصر باید هوشیار باشند.

حبیبی افزود؛ با وجود برخی از مشکلات و ابهاماتی که در رفتارهای سیاسی اخوان المسلمین و آقای مرسی وجود دارد ولی در هر صورت مرسی منتخب مردم مصر و رئیس جمهوری قانونی آن کشور بوده و شیوه عزل وی آن هم با دخالت ارتش با هیچکدام از موازین قانون اساسی مورد تصویب ملت مصر تطابق ندارد و به نظر ما راه حل مسائل مصر قانون‌گرایی است.

حبیبی در بخش دیگر سخنانش درباره گزارش رئیس جمهور از عملکرد دولتهای نهم و دهم گفت: در دوران انتقال هر دولت به دولت بعدی باید دقیقاً و مستنداً مشخص شود که دولت قبلی کشور را در عرصه‌های مختلف سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد و فرهنگ با چه شرایط و امکانات و موقعیتی تحویل می‌دهد و دولت جدید چه چیزی را تحویل می‌گیرد؛ لذا ما از این گزارش رئیس جمهور استقبال می کنیم و معتقدیم لازم است این گزارش با نظر کارشناسان مطلع و موجه تبیین و نقد شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور منتخب به خاطر تبیین واژه اعتدال‌گرایی در دیدار با رسانة ملی و همچنین تبیین نسبت دولت با روحانیت و مراجع تأکید کرد: رسیدن رئیس جمهور به کابینه اعتدال گرا و فراجناحی نیازمند تصمیم‌گیری بدون فشارهای سیاسی جناحها و توسط شخص ایشان است و ما امیدواریم ایشان موفق به تشکیل چنین دولتی با مشورت همه نخبه‌گان کشور شود.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود نقش ایران در بحران سوریه را سازنده و مؤثر دانست و با رد ادعای کشورهای حوزة خلیج فارس علیه ایران گفت: برخی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که دستانشان به خون مردم بیگناه سوریه آغشته است و در خدشه‌دار کردن وحدت مسلمانان مقصر اصلی هستند و حتی گروههای تروریستی کشورهای خود را به جنگ با مردم و دولت قانونی سوریه فرستاده‌اند، بهتر است پاسخگوی دخالتهای نامشروع خودشان در سوریه باشند.

وی ادامه داد: این کشورها بهتر است به جای صدور بیانیه‌های غیرواقعی دست از کمک تسلیحاتی و اعزام نیروی تروریست به سوریه بردارند تا مردم آن کشور خودشان سرنوشت کشورشان را تعیین کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به افزایش نرخ دارو و درمان در کشور گفت: افزایش ۵/۲ برابری قیمت دارو و درمان برای اقشار متوسط به پائین جامعه قابل تحمل نیست و دولت باید این فشار را از طریق تقویت دستگاههای بیمه‌گر برطرف نماید. نباید افراد جامعه اسلامی به خاطر دارو و درمان دچار فقر شوند.

حبیبی باگرامیداشت یاد شهدای هواپیمای ایرباس ایران که سالها پیش توسط فرمانده ناو آمریکا منهدم شد از عدم پیگیری کافی از سوی مسئولان جمهوری اسلامی برای محکوم کردن مرتکبین این جنایت در محاکم بین‌المللی گله کرد و اظهار داشت: می‌توان با استفاده از کارشناسان حقوق بین‌المللی حق خانواده شهدای این حادثه را پیگیری کرده و مرتکبین این جنایت را به عدالت سپرد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را آغاز ماه قرآن و تمرین اقتصاد مقاومتی و توجه به ایتام و تمرین پرهیزکاری و دوری از گناه دانست واظهار امیدواری کرد عموم مردم و مسئولان از فیض این ماه بهره‌مند گردند.

ارسال نظر