|
|
کدخبر: ۹۲۵۵۲

مجری الجزیره:

هیکل در سال ۱۹۵۱ در ایران برای آمریکا جاسوسی می کرده است!

به گزارشامیدبه نقل از العالم، احمد منصور مجری برنامه بلاحدود در الجزیره در حساب شخصی خود در صفحه تویتر هیکل را رهبر اصلی کودتای نظامیان علیه اخوان المسلمین برشمرد که به الحاد خودش افتخار می کند. گفته است که پس از مرگش او را بسوزانند به جای آنکه قبر کنند.

منصور که به عنوان یکی از اعضای جوان اخوان هنگام تاسیس الجزیره ازانگلیسراهی دوحه شد تا به این مجموعه بپیوندد همچنین هیکل را جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA اعلام کرد و گفت وی در زمان جنگ کره به همراه ارتشآمریکادر خط مقدم نبرد حضور یافت و از آن زمان برای این سازمان جاسوسی کار می کند.

مجری الجزیره در این توئیت خود همچنین مدعی شده است که محمد حسنین هیکل در سال ۱۹۵۱ در ایران برای آمریکا جاسوسی می کرد و در همین سال هم کتاب ایران بر فراز آتشفشان را نوشت.

ادعاهای احمد منصور علیه هیکل در حالی بیان می شود که تا پیش از وقوع تحولات اخیر جهان عرب، الجزیره با افتخار میزبان این نویسنده مصری بود و برنامه ای پر بیننده را تحت عنوان «مع هیکل» - با هیکل - در جمعه شب ها پخش می کرد که در قبال آن میلیون ها دلار به حساب وی ریخته بود.

منصور که به نظر می رسد به دلیل مواضع هیکل علیه اخوان و همراهی اش با دولت موقت و ژنرال السیسی به شدت از وی عصبانی است تا پیش از این خود بارها با وی مصاحبه کرده بود و حالا که بحثمنافع پیش آمده، دست به تکفیر وی زده است که البته این نوع رفتار میان سلفی ها چیز جدیدی نیست.

ارسال نظر