|
|
کدخبر: ۹۲۸۹۱

گسترش همه جانبه روابط متوازن و بر اساس احترام متقابل و موضع برابر سیاست دولت یازدهم است.

به گزارشامید، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در صفحهفیس‌ بوکخود ضمن ابراز خوشبینی در مورد رسیدن به نتایج مثبت در مذاکرات کارشناسی، نوشته است: «ما برای ادامه مسیر بر اساس برنامه اقدامی که در ژنو مورد توافق وزرا قرار گرفت، بسیار جدی هستیم و معتقدیم با تعهد متقابل به توافق ژنو، پیشرفت و ورود به مرحله دشوار بعدی یعنی مذاکره و دستیابی به راه‌حل جامع، کاملا امکان‌پذیر است.»

این گفته‌ها یک روز پیش از آغاز تازه‌ترین دور از گفت‌وگوهای کارشناسی ایران و طرف‌های مذاکره که قرار است روز ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در ژنو برگزار شود، بر صفحه فیس‌بوک آقای ظریف قرار گرفته است.

وزیر خارجه ایران در پستی که روز ۱۸ دی‌ماه در صفحه فیس‌بوک خود قرار داد، در عین حال نوشته است گسترش همه جانبه روابط متوازن و بر اساس احترام متقابل و موضع برابر سیاست دولت یازدهم است. ظریف می‌گوید این سیاست با جدیت ادامه پیدا می‌کند.

او این موضوع را با اشاره به سفرهای اخیر هیئت‌های اروپایی به ایران بیان کرده است. سفرهایی که آخرین آن به هیئتی چهار نفره از پارلمان بریتانیا مربوط می‌شود که به سرپرستیجک استراو، وزیر خارجه پیشین و نماینده فعلی آن کشور، به تهران رفته است.

ارسال نظر