|
|
کدخبر: ۹۸۲۵۷

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر آنکه هیچ توافق محرمانه‌ای بین ایران و ۱ + ۵ صورت نگرفته است، گفت که متن توافق به زودی در اختیار کنگره و عموم قرار می‌گیرد.

به گزارشامیدبه نقل از صراط، «مری هارف» سخنگویوزارت خارجه آمریکادر کنفرانس خبری روزانه خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسیده بود، مذاکره‌کننده ارشد ایران که اعلام کرده بود یک متن غیررسمی ۳۰ صفحه‌ای وجود دارد که حاوی مفاد کلیدی توافق می‌باشد، گفت: معاون وزیر خارجه(ایران) - کسی که فکر می‌کنم شما به آن اشاره کردید - اظهارات خود را بیان کرد اما اظهاراتش کاملاً دقیق نبود و سوء تعبیر شده است. بگذارید بگویم که هیچتوافقمحرمانه‌ای وجود ندارد. مستندات مرتبط با اجرای توافقنامه کاملاً در راستای آنچه که ما توصیف کردیم و همان طرح‌های تکنیکی که به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شد، حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید، این تنها یک پروسه آمریکا نیست، گروه ۱ + ۵، به همراه اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران به این درک رسیدند. ما این متن را در اختیار کنگره و عموم قرار می‌دهیم اما باید به همکاری با طرفین در خصوص زمان و فرمتی که اطلاعات طبق آن منتشر می‌شوند با یکدیگر همکاری کنیم و امیدواریم که به زودی چنین امری محقق شود.

ارسال نظر