|
|
کدخبر: ۹۹۹۷۹

عضو شورای سیاستگذاری حزب‌الله لبنان گفت: دولت‌های حامی تکفیری‌ها به زودی شکست مفتضحانه‌ای خواهند خورد

به گزارشامیدنقل از تسنیم، نشست «نقش غرب در شکل‌گیری گروههای افراطی در جهان اسلام» از سوی پژوهشگاه مطالعات جهان و پژوهشگاه مطالعات آمریکا، شب گذشته ۲۶ دی‌ماه با حضور علما و محققانی از کشورهای مختلف جهان که میهمان کنفرانس وحدت هستند، در هتل آزادی تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم امین السید، عضو شورای سیاستگذاری حزب‌الله لبنان و رئیس شورای سیاسی این شورا، دیگر سخنران این مراسم بود که طی سخنانی با اشاره به وضعیت بحرانی منطقه گفت: در روزگار سختی به سر می‌بریم، اما این شرایط انشاءالله به زودی تمام خواهد شد. جنگ آمریکا علیه کشورهای اسلامی مانند افغانستان، لیبی، سوریه، سومالی، عراق و ایران یک جنگ مسموم است و مطمئنا خودشان هم چیزی از این جنگ عایدشان نخواهد شد و بخصوص در سوریه شکست سختی خواهند خورد.

وی اضافه کرد: امروز ایران با وجود جنگ‌های مختلف علیه خود، با حضور مردم و رهبری مدبرانه موقعیت خود را تثبیت کرده و در آینده منطقه در کنار نقش فعال سیاسی، به خاطر توانایی‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی خود در این حوزه نیز به پیشرفت‌های چشمگیر و شاخصی دست خواهد یافت و به نیروی قدرتمند جدی منطقه تبدیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام امین‌السید عنوان کرد: امروز منطقه در حالتی از اضطراب به سر می‌برد و فتنه‌های متعدد و تغییرات جدی را تجربه می‌کند و هیچ دولتی جز ایران، استقرار کافی برای رهبری و خط‌دهی به جریان‌های منطقه را ندارد.

وی در خصوص مقابله با تکفیریون خصوصا در لبنان و سوریه گفت: هرچند تعداد تکفیریون در منطقه زیاد نیست، اما حضورشان بسیار جدی و چشمگیر است و مهم‌ترین دلیل این موضوع آن است که دولت‌های منطقه ساکت و خاموش نشسته‌اند و برای مثال مرجع قدرتمندی مانند الازهر و دیگر مؤسسات دینی جهان اسلام موضع روشن و جدی در قبال این اتفاق اتخاذ نکرده‌اند.

عضو شورای سیاستگذاری حزب‌الله لبنان درباره حضور تکفیری‌ها در لبنان گفت: تعداد اینان در لبنان کم است، اما بزرگترین مشکل در لبنان و کشورهای دیگر منطقه آن است که فضای آماده‌ای برای تکفیری‌ها ایجاد شده تا امیال و اهداف خود را پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: با همه این اوصاف ما در قبال این خطر بزرگ وظیفه خود را انجام خواهیم داد؛ جای نگرانی نیست و می‌توانیم به راحتی اینان را سر جایشان بنشانیم و حتی مژده می‌دهم که در آینده‌ای نزدیک سوریه نیز انشاءالله از لوثوجود اینان پاک خواهد شد.

حجت‌الاسلام امین‌السید اضافه کرد: دولت‌های حامی تکفیری‌ها به خصوص رژیم سعودی به جنون و دیوانگی رسیده‌اند و به زودی شکست مفتضحانه‌ای خواهند خورد. وضعیت چندان تغییری نکرده است، الا اینکه سیاستی را که تا دیروز پشت پرده عملی می‌کردند، امروز علنی کرده‌اند.

وی در پایان سخنان خود گفت: مسئولیت ملت ایران امروز بسیار خطیر و مهم است و باید تمام آنان تلاش کنند که برای اعتلای جهان اسلام، موانع سخت پیش روی خود را برطرف کنند.

ارسال نظر