|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۳۳

فرماندار اردستان گفت: 90 درصد مدرسه های این شهرستان فرسوده و نیاز به بازسازی و مرمت دارد.

به گزارش امیدنیوز، حمیدرضا تاملی روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اردستان شمار مدارس در این شهرستان را 60 واحد بیان کرد و افزود: قدمت بیشتر این مدرسه ها نزدیک به نیم قرن پیش می رسد.
وی با توجه به فرسودگی بیشتر ساختمان مدرسه های این شهرستان لزوم توجه به این مهم و اختصاص اعتبار لازم برای مرمت و بازسازی آنها را خواستار شد.
فرمانداراردستان بر لزوم بهره گیری از ظرفیت خیران مدرسه ساز تاکید کرد و افزود: خیران نقش مهمی در نوسازی و نشاط واحدهای آموزشی داشته اند.
مدیر آموزش و پرورش اردستان نیز در این نشست زمینه تعالی، رشد و بالندگی جامعه را نشات گرفته از تعلیم و تربیت دانست و گفت: آینده کشور به دست آموزش و پرورش، معلمان متعهد و پر تلاش ساخته می شود.
عیسی شفیعی با بیان اینکه حدود پنج هزار دانش آموز در حدود 60 واحد آموزشی این شهرستان به کسب علم مشغول هستند، افزود: آموزش و پرورش اردستان برای سال تحصیلی 98 - 97 با کمبود 60 نفر کادر آموزشی مواجه هست.
وی اشاره به اینکه سرانه آموزشی در سال تحصیلی به آموزش و پرورش اردستان پرداخت نشد، بیان کرد: اولیا و خیران یک میلیارد ریال به آموزش و پرورش اهدا کردند.
شهرستان اردستان با افزون بر 42 هزار نفر جمعیت در 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.
7431/6136

ارسال نظر