|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۲۹

انصاف نیست به سردفتر هنگام بازنشسته شدن هیچ حقی تعلق نگیرد

باید حقوق مکتسبه سردفتران محترم شمرده شود، همانطور که یک کارگر و کارمند هنگام بازنشستگی حق پاداش پایان کار دریافت می کنند.

فتاح سلیمی خورشیدی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان قزوین گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به جایگاه ثبت سند رسمی و دفاتر اسناد رسمی گفت : یک سردفتر ۳۰ سال از تمام اسناد مردم نگهداری و محافظت کرده و حقوق مکتسبه ای دارد که باید به او تعلق می‌گیرد . دور از انصاف است هنگام بازنشسته شدن هیچ حقی به سردفتر تعلق نگیرد . باید حقوق مکتسبه سردفتران محترم شمرده شود ، همانطور که یک کارگر و کارمند هنگام بازنشستگی حق پاداش پایان کار دریافت می کنند چرا یک سردفتر نباید حقوق خود را دریافت کند ؟

ماده ۴ قانون مدنی بیان می کند وقتی شما یک حقی دارید قانونگذار نمی‌تواند این حق را بدون دلیل از شما بگیرد آنها به سردفتران جدید می توانند قانون جدید را اعلام  کنند که هنگام بازنشستگی این حق به شما تعلق نمی گیرد و با علم به این موضوع وارد شوند . باید به جوانان آگاهی داد که با هزینه های سرسام آوری که در حال حاضر وجود دارد آیا تاسیس دفتر خانه خروجی دارد ؟!

این در حالی است که با شرایط موجود حداقل یک دفترخانه باید ۵۰ میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد تا به حداقل های شغلی و تامین هزینه ها برسد سردفتری که این درآمد را در ماه نداشته باشد دخل و خرجش به مشکل می‌خورد .

اگر تعداد دفترخانه‌ها بدون کارشناسی افزایش یابد ، کاهش درآمد را در پی خواهد داشت و سردفتران مجبور به اخراج کارمندان می‌شوند . کارمندانی که صرفاً یک شخص نیستند بلکه یک خانواده هستند و قطعاً مشکلات زیادی برایشان به وجود می آید .

 

خبرنگار :زینب محمدی

 

ارسال نظر

پربیننده ترین