|
|
کدخبر: ۱۸۴۷۹۱

با چند روش خانگی نقاط تیره بدنتان را سفید کنید.

 

علت تیرگی زیر بغل، گردن، واژن، کشاله ران و ناحیه تناسلی زنان 

تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه شرمگاهی که بیشتر به رنگ قهوه ای تیره یا خاکستری دیده می شود اغلب در افراد چاق مبتلا به بیماری دیابت، بیماری آدسونس، مشکلات هیپوفیز، کم کاری تیروئید یا کسانی که تحت درمان هورمون رشد هستند دیده می شود. 

علاوه بر این بیماری ها زیاد عرق کردن و اصلاح موهای این نواحی با تیغ هم باعث تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه شرمگاهی می شود. 

نوعی عفونت باکتریایی به نام اریترازما هم ممکن است باعث تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه شرمگاهی به ویژه در افراد مبتلا به دیابت شود. 

یکی دیگر از علل تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه شرمگاهی استفاده از محصولات ضد عرق و دئودورانت ها می باشد. 

امروزه استفاده از دارو های شیمیایی و لیزر برای درمان و رفع سیاهی زیر بغل استفاده می شود اما روش های خانگی بدون عوارض جانبی بوده و تاثیر بهتری دارند. 

 

روش های خانگی برای رفع تیرگی و سفید کردن زیر بغل و گردن 

توجه : پیش از مصرف هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید. 

 

 

سیب زمینی 

املاح اسیدی ملایم موجود در سیب زمینی یک عامل سفید کننده طبیعی هستند و بر خلاف مواد سفید کننده قوی باعث تحریک پوست نمی شود. 

سیب زمینی را لایه لایه ببرید و بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن ماساژ دهید، بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید. 

برای به دست آوردن نتایج بهتر و سریعتر این کار را دو بار در روز انجام دهید. 

 

 

 

خیار 

خیارها مانند سیب زمینی می تواند به روشن شدن پوست کمک کند. 

یک قطعه خیار نازک یا یک خیار را رنده کرده و آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید. 

در روشی دیگر آب خیار را با زردچوبه و آب لیموترش تازه مخلوط کنید و آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید. 

برای به دست آوردن نتایج بهتر این کار ها را هر روز انجام دهید. 

 

 

 لیمو ترش 

لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی و عامل ضد باکتری و ضد عفونی کننده قوی شناخته می شود، به همین دلیل لیموترش برای درمان سیاهی زیر بغل و گردن مناسب می باشد. 

آب لیموترش را بگیرید و بر روی نواحی مورد نظر بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس کامل بشویید. برای لایه برداری بهتر می توانید کمی شکر را به آب لیموترش اضافه کنید. 

در روشی دیگر پودر زردچوبه را با عسل یا ماست و آب لیموترش ترکیب کنید و آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. 

این روش ها را سه یا چهار بار در هفته تکرار کنید. 

 

 

بکینگ پودر 

بکینگ پودر به عنوان یک اسکراب برای از بین بردن سیاهی زیر بغل و گردن شناخته می شود، بکینگ پودر و آب را ترکیب کنید و مقداری از آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید تا خشک شود و سپس با آب بشویید. 

این کار را چند بار در هفته تکرار کنید. 

 

 

پوست پرتقال 

پوسته پرتقال را می توان برای سفید کردن زیر بغل و گردن استفاده کرد، پوست پرتقال را برای چند روز زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود، آن را پودر کنید؛ 

دو قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال با آب و شیر ترکیب کنید تا خمیری یکدست شود آن را بر روی تیرگی زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. 

این کار را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید. 

 

 

روغن نارگیل 

روغن نارگیل یکی دیگر از گزینه های خوب برای سفید شدن و رفع تیرگی زیر بغل و گردن می باشد، روغن نارگیل را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب و صابون بشویید. 

این کار را دو یا سه بار در روز انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید. 

 

 

شیر 

ویتامین ها و اسیدهای چرب موجود در شیر می تواند به تدریج باعث رفع سیاهی زیر بغل و گردن شده و پوست آن نواحی را نرم کند. 

دو قاشق غذاخوری شیر را با دو قاشق غذاخوری آرد و یک قاشق چایخوری ماست ترکیب کنید، آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. 

زعفران برای تیرگی زیر بغل و گردن : در روشی دیگر مقداری زعفران را در دو قاشق چای خوری شیر بریزید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند سپس مقداری عسل به آن اضافه کنید و آن را بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. 

این روش ها را روزانه استفاده کنید تا نتایج بهتری بگیرید. 

 

 

 سرکه سیب 

سرکه سیب یکی دیگر از موادی است که می تواند برای رفع تیرگی زیر بغل و گردن استفاده شود، آرد برنج را با سرکه مخلوط کنید سپس این خمیر را بر روی سیاهی زیر بغل و گردن بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. 

این کار را چند بار در هفته تکرار کنید. 

 

 

چوب صندل 

چوب صندل نیز برای خلاص شدن از سیاهی زیر بغل، گردن و رفع بوی بد عرق مناسب می باشد، دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با دو تا سه قاشق غذاخوری گلاب ترکیب کنید و آن را بر روی تیرگی زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس آب سرد بشویید. 

این کار را هر روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید. 

 

 

 آرد نخود 

آرد نخود هم می تواند به سفید شدن تیرگی زیر بغل و گردن کمک کند، دو قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق چای خوری ماست، آب لیموترش و پودر زردچوبه را ترکیب کنید و آن را بر روی نواحی زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. 

این کار را برای دو هفته هر روز انجام دهید و سپس سه بار در هفته تکرار کنید تا نتایج دلخواه را به دست آورید. 

روش های طبیعی برای رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان 

 

 

آلوئه ورا 

آلوئه ورا یکی از محبوب ترین گیاهان سفید کننده کشاله ران، واژن و ناحیه ی تناسلی زنان می باشد، ژل را از یک برگ آلوئه ورا استخراج کنید و آن را مستقیما بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید. 

از این درمان طبیعی یک بار در روز استفاده کنید. 

 

 

آب لیموترش 

آب لیمو ترش به دلیل خاصیت اسیدی و ویتامین C موجود در آن برای رفع سیاهی کشاله ران، واژن و تاحیه تناسلی زنان و بازسازی پوست مفید می باشد؛ 

یک لیمو را نصف کنید و آن را بر روی ناحیه مورد نظر بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. 

آب نصف لیموترش را با 1 قاشق غذاخوری ماست و نصف قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید، آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید. 

توجه : پس از استفاده از آب لیموترش برای جلوگیری از خشکی پوست آن را روغن نارگیل چرب کنید. 

 

 

خیار 

آب خیار دارای ویژگی های روشن کننده پوست است. ویتامین A موجود در خیار باعث کاهش تیرگی پوست می شود و محتوای آب آن پوست را هیدراته و درخشان می کند. 

آب نصف یک خیار را بر روی تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. 

2 قاشق غذا خوری آب خیار را با نصف قاشق غذاخوری آب لیمو و پودر زردچوبه مخلوط کنید، آن را بر روی نواحی تیره پوست بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس آن را با آب سرد بشویید. 

این کار را هر روز انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید. 

 

 

 پوست پرتقال 

پوست پرتقال به عنوان یک سفید کننده طبیعی برای کاهش تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان استفاده می شود. 

پوست پرتقال را برای چند روز زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود، آن را پودر کنید؛ دو قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال با آب و شیر ترکیب کنید تا خمیری یک دست شود، آن را بر روی پوست تیره بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید. 

این کار را دو بار در هفته تکرار کنید. 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار