|
|
کدخبر: ۱۸۱۸۶۰

یکی از توییت‌های اخیر ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا باعث شده سهام این شرکت رشدی ناگهانی را تجربه کند. البته هنوز مشخص نیست این توییت صرفا یک شوخی عجیب بوده یا بیانگر واقعیت است اما در هر حال بعضی از سهام‌داران ادعای ایلان ماسک را جدی گرفته‌اند.

دیجی کالا مگ: یکی از توییت‌های اخیر ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا باعث شده سهام این شرکت رشدی ناگهانی را تجربه کند. البته هنوز مشخص نیست این توییت صرفا یک شوخی عجیب بوده یا بیانگر واقعیت است اما در هر حال بعضی از سهام‌داران ادعای ایلان ماسک را جدی گرفته‌اند.

ایلان ماسک مدعی شده به محض اینکه سهام شرکت تسلا به رقم 420 دلار ارزش در هر سهم برسد، این شرکت را مجددا خصوصی خواهد کرد.

ایلان ماسک می‌خواهد تسلا را دوباره خصوصی کند

البته پیش از آنکه ماسک درباره این تصمیم جدید توییت کند سهام شرکت درظهر روز سه‌شنبه روندی صعودی داشت اما درست پس از این توییت ارزش هر سهام تسلا از 355 دلار به 370 دلار رسید. رقمی تنها 50 دلار کمتر از 420 دلاری که ماسک درباره آن اظهارنظر کرده بود.

البته کمی بعد این واکنش شدید تعدیل شد و سهام از قیمت 370 دلار به قیمت 362 دلار بازگشت اما با این وجود واکنش سهام‌داران به گفته ماسک باعث افزایش کلی ارزش هر سهم تسلا شد.

خروج تسلا از بازار سهام و خصوصی کردن این شرکت به معنای این است که ماسک باید از سایر سهام‌داران، سهم بخرد. آن هم روی رقم 420 دلار در هر سهم که ارزش شرکت را چیزی در حدود 85 میلیارد دلار خواهد کرد. البته باید به این نکته هم توجه شود که 85 میلیارد دلار صرفا ارزش بازار شرکت را نشان می‌دهد اما بسیاری از سهام‌داران در این شرایط حاضر نخواهند شد سهام‌شان را به همین قیمت بفروشند.

نتیجه اینکه ماسک مجبور است برای خصوصی کردن شرکت رقمی بسیار بیش از 85 میلیارد دلار هزینه کند.

به هر حال هنوز بعضی از تحلیل‌گران معتقدند ممکن است ادعای ماسک صرفا یک بلوف یا یک شوخی باشد اما بعضی دیگر معتقدند اصولا رفتارهای ایلان ماسک آنقدرها هم قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است هر اقدام عجیبی از مدیرعامل شرکت تسلا بربیاید.

ارسال نظر