|
|
کدخبر: ۱۰۸۶۶۴

کادر پزشکی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که وضعیت جسمانی هافبک این تیم خوب است.

به گزارشامیدبه نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، دکتر حقیقت پزشک تیم فوتبالپرسپولیسگفت: پولادی پس از ورود به زمین در همان نیمه اول با ضربه آرنج بازیکن فولاد روبه‌رو شد. او پس از آن ضربه ابراز ناراحتی خاصی نکرد، حتی وقتی برای استراحت بین ۲ نیمه به رختکن رفتیم، چیزی نگفت و برای گرم کردن به چمن مصنوعی کنار رختکن رفت. هنگام شروع نیمه دوم، کم‌کم عوارض آن ضربه پولادی را دچار مشکل کرد. تنفس او نامنظم و همراه با صدا بود. با توجه به اینکه فعالیت بدنی بالا و تنفس نامطلوب خطرناک بود، دیگر ریسک نکردیم و پولادی را به رختکن فرستادیم. در واقع خودش هم دیگر نمی‌توانست ادامه بدهد اما شرایط او در رختکن همانگونه بود و پولادی از درد و تنگی نفس گلایه داشت که به این ترتیب وی به بیمارستان اعزام شد. البته در آنجا عکسبرداری و معاینات، شکستگی و مشکل قلبی را رد کرد.

میثم علیپور فیزیوتراپ پرسپولیس هم در خصوص وضعیت مهرداد پولادی اظهار داشت: حدود ۲ ماه است پولادی را دقیقاً زیر نظر داریم. شرایط پولادی در یک ماه اخیر از هر جهت تحت نظر و بررسی بود و این بازیکن در آمادگی بسیار بالا به سر می‌برد. همه جوانب امر سنجیده شده بود ولی دیگر فکر چنین ضربه‌ای را نمی‌کردیم. ضربه به بخشی از بالای قفسه سینه و در ناحیه کول پولادی خورد. این نقطه جایی است که به طور مثال در مبارزات و دفاع شخصی وقتی می‌خواهند خیلی سریع یک نفر را از کار بیندازند و از نظر تنفس دچار مشکل کنند به آنجا ضربه می‌زنند. حتی ضربات شدیدتر می‌تواند باعثبیهوشی شود. من در طول ۱۲ سال فعالیت فقط یکبار دیگر با چنین مسئله‌ای روبه‌رو شده بودم که مربوط به رامیز محمداف بود. در فوتبال اینطور برخوردها پدیده نادری است ولی از شانس پولادی برای او پیش آمد که خودش هم تاکید داشت، اتفاقی بود و بازیکن حریف، عمدی نداشته است.

وی ادامه داد: پولادی پس از ضربه علائم چندانی نداشت اما هر چه جلوتر رفت مشکلات جدی شد تا جایی که می‌گفت دستش حس ندارد و تنفس عمیق نداشت، ضمن آنکه صدای تنفس او عادی نبود. فعالیت بدنی بالا با تنفس ضعیف می‌تواند مشکلات قلبی ایجاد کند که به هر صورت با نظر کادر پزشکی، پولادی از بازی خارج شد. در رختکن من یکسره کنارش بودم و وقتی دیدم عوارض کم نمی‌شود برای اعزام به بیمارستان اقدام شد. پولادی را به بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز بردیم. آنجا ابتدا عکسبرداری انجام شد که خوشبختانه شکستگی نبود. بعد هم نوار قلب گرفتیم که باز خوشبختانه مشکلی نبود و سرآخر شرایط پولادی از نظر ریوی هم بررسی شد که پزشکان سلامت وی را تائید کردند و تمام آن مشکلات ناشی از فشار وارده بر کانال عصبی بود.

کادر پزشکی پرسپولیس در نهایت اعلام کرد؛ با توجه به اینکه پولادی خودش هم عنوان کرده است مشکلی با درد ندارد، در صورتی که عوارض کاملاً برطرف شده باشد تمرینات را از امروز یا فردا آغاز خواهد کرد.

گفتنی است؛ مهرداد پولادی قبل از بازی پرسپولیس برابر فولاد خوزستان، آخرین بار در اسفند سال ۹۱ برابر مس کرمان برای پرسپولیس به میدان رفت.

همچنین، امید عالیشاه در بازیفولاد- پرسپولیس از ناحیه همسترینگ ابراز درد کرد اما معاینات بالینی نشان از بروز آسیب‌دیدگی جدی نداشت. ضمن آنکه عالیشاه هم ساعاتی بعد از بازی از شرایط خود ابراز رضایت داشت، با این وجود با تصمیم کادر پزشکی، عالیشاه امروز برای MRIاعزام می‌شود تا شرایط او دقیق‌تر مورد بررسی قرار بگیرد.

ارسال نظر