|
|
کدخبر: ۱۴۳۱۸

هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال

صبای قم و پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، در ادامه هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال صبا و پرسپولیس از ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه یادگار امام(ره) قم به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. مرتضی کاشی(۴۱) برای صبا و مهدی سیدصالحی(۹۰) برای پرسپولیس گلزنی کردند.

بازی را پرسپولیس هجومی آغاز کرد و نخستین صحنه جدی بازی با شوتی که از کنار دروازه صبا به بیرون رفت، رقم خورد. دومین فرصت گل پرسپولیس را هم سیدصالحی از دست داد اما رضا عنایتی در یک ضد حمله دروازه پرسپولیس را تهدید کرد تا پاسخی به حملات این تیم داده باشد.

دقیقه ۱۳ بازی ضربه قاسم دهنوی با اختلافی اندک از کنار دروازه صبا بیرون رفت. در سوی دیگر میدان عنایتی بعد از ضربه سرپا و جا گذاشتن مدافع پرسپولیس، در موقعیت تک به تک توپ را به آسمان زد.

تنش پیش آمده بین سرمربیان دو تیم و درگیر لفظی مایلی کهن و دایی و خشونت بازی در نهایت سبب شد پیام صادقیان کارت زرد بگیرد. در ادامه نیلسون توپ را با پا دفع کرد تا موقعیت گلزنی مهاجم صبا را بگیرد. در حالی که بازی برای دقایقی افت کرده بود روی یک ضربه ایستگاهی در کنار محوطه جریمه، مرتضی کاشی در دقیقه ۴۱ گل صبا را به ثمر رساند تا ۴۵ دقیقه اول با برتری میزبان خاتمه یابد.

در نیمه دوم با عقب نشستن صبا، پرسپولیس به دروازه این تیم نزدیک شد. در دقیقه ۶۰ توپ به پشت تور دروازه صبا خورد تا پرسپولیس در حسرت گل بماند. دقایقی بعد نیلسون ضربه ایستگاهی صبا را به زحمت دفع کرد. در ادامه حملات پرسپولیس افزایش یافت اما نتیجه ای نداشت.

با درگیری جلال حسینی و رضا عنایتی خشونت بازی بیشتر شد و مرتضی کاشی هم کارت زرد گرفت. دقیقه ۷۲ ضربه خلعتبری به تیر دروازه صبا خورد و ۳ دقیقه بعد در آستانه ورود توپ به دروازه مهدی سید صالحی در نقش مدافع صبا عمل کرد و توپ محمد نوری به پای او خورد و بازگشت.

صبا در دقایق پایانی از لاک دفاعی بیرون آمد تا کمی از فشار حملات پرسپولیس کم کند. در یک صحنه ضربه عنایتی را نیلسون مهار کرد. در نهایت مهدی سید صالحی گره بازی پرسپولیس را باز کرد و در دقیقه ۹۰ گل تساوی را وارد دروازه صبا کرد تا دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دهند.

با این نتیجه پرسپولیس با ۲۱ امتیاز در رده پنجم باقی ماند و صبا ۱۴ امتیازی شد تا در رده دهم قرار بگیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر