|
|
کدخبر: ۱۴۵۸۱۸

جام جهانی کشتی آزاد - آمریکا

خبرگزاری تسنیم: تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در اولین گام از پیکارهای جام جهانی کشتی آزاد مقابل تیم ارمنستان به پیروزی دست پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در نخستین دیدار خود در جام جهانی کشتی آزاد در ورزشگاه ۱۷ هزار نفری فوروم لس آنجلس موفق شد با اقتدار تیم کشتی ارمنستان را شکست دهد. آزادکاران کشورمان در این دیدار که از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز شد با ترکیبی از نفرات با تجربه به مصاف تیم دست و پا بسته ارمنستان رفتند و موفق شدند در نهایت با نتیجه ۸ بر صفر برابر این تیم اروپایی پیروز شوند.

شاگردان رسول خادم در این دیدار با تمام قوا و با ترکیب اصلی خود به مصاف ارمنستانی ها رفتند و از سوی دیگر نیز تیم ارمنستان که پیش از این دیدار با میزبان جدال سختی داشت با یک تیم خسته با ایران رقابت کرد و در نهایت نیز این تیم ملی کشتی آزاد ایران بود که با امتیاز فنی ۴۱ بر ۴ موفق به شکست ارمنستان شد.

نتایج انفرادی این رقابت به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:حسن رحیمی اولین آزادکار تیم ایران بود که در سالن فوروم روی تشک رفت. دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۳ جهان برابر حریف ارمنی خود یعنی آرتاک هوانسیان به میدان رفت و در همان دقایق ابتدای با ۴ امتیاز پیش افتاد. رحیمی در ادامه با یک سر زیر بغل حریف خود را بار دیگر روی پل برد تا وی ۸ بر صفر پیش بیافتد. این قهرمان جهان با یک خاک دیگر در کمتر از ۱۵۰ ثانیه موفق شد با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل هوانسیان پیروز شود.

۶۱ کیلوگرم:مسعود اسماعیل پور دارنده مدال برنز جهان در کشتی دوم به مصاف والودیا فرانگلیان رفت. این آزادکار جویباری در تایم اول موفق شد با نتیجه ۴ بر صفر از حریف ارمنی پیش افتد. دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۳ در تایم دوم نیز ۶ بر یک پیروز شد تا در مجموع ۱۱ بر یک برابر این حریف پیروز شود.

۶۵ کیلوگرم:میثم نصیری در سومین دیدار تیم ایران با آرتور آراکلیان مصاف کرد. نصیری جوان و آینده دار که از این پس باید جایگزینی برای مهدی تقوی باشد مقابل آراکلیان با نتیجه ۱۴ بر ۴ پیروز شد.

۷۰ کیلوگرم:مصطفی حسین خانی در چهارمین پیکار تیم ایران با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل داویت آپویان پیروز شد تا پیروزی ایران در این پیکار تا حدودی قطعی شود.

۷۴ کیلوگرم:عزت الله اکبری نیز در یک کشتی هجومی مقابل واروژان کوژایان با حساب ۱۱ بر یک به برتری رسید. اکبری در این جدال دو بار حریف خود را روی پل برد تا آمادگی خود را به رخ جردن باروس بکشد.

۸۶ کیلوگرم:دارنده مدال برنز جهان و المپیک در ششمین جدال تیم ایران در همان ابتدای کار با یک سر زیر بغل واهه تامرازیان را روی پل برد تا ۴ بر صفر جلو بیافتد. احسان لشگری در ادامه حریف خود را خاک کرد تا حساب کار ۶ بر صفر شود. لشگری در ادامه کار دو بار دیگر حریف خود را خاک کرد تا او نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر رقیب خود را شکست دهد.

۹۷ کیلوگرم:در این وزن ابتدا ویکتور کوژیاشویلی بود که رضا یزدانی را غافلگیر کرد و ۲ امتیاز گرفت. اما پلنگ جویبار فرصت خودنمایی را به کوژیاشویلی نداد و دو بار این حریف ارمنی را خاک کرد تا ۴ بر دو پیش افتد. یزدانی بار دیگر به پای حریف رسید و ۱۰ بر ۲ جلو افتاد و با روی پل بردن رقیب وی را ضربه فنی کرد تا ۵ امتیاز تیمی نیز برای ایران بدست آورد.

۱۲۵ کیلوگرم:آندرانیک گلستیان در آخرین جدال ایران و ارمنستان به مصاف کمیل قاسمی رفت. قاسمی در این پیکار مقابل حریف در همان ابتدای کار خاک شد و یک برانداز نیز از گلستیان خورد تا ۴ بر صفر عقب بیافتد. قاسمی در ادامه کار حریف خود را از تشک بیرون برد تا حساب کار ۴ بر ۲ شود. دارنده مدال برنز المپیک ۵ امتیاز دیگر نیز از حریف گرفت تا حساب کار ۷ بر ۴ شود. قاسمی در ادامه کار و در تایم دوم نیز در نهایت موفق شد ۱۵ بر ۴ حریف خود را از پیشرو بردارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم ایران از ساعت ۴:۰۰ صبح باید در دومین دیدار خود به مصاف تیم ترکیه برود. سومین دیدار تیم ایران ساعت ۵:۰۰ صبح برگزار می شود که تیم ایران در حساس ترین دیدار این مرحله باید با میزبان این رقابت ها آمریکا پیکار کند. آخرین جدال تیم ایران نیز از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه فردا(۲۵ اسفند) برگزار خواهد شد که تیم ایران باید با هند رقابت کند.

پیش از این دیدار نیز تیم ملی آمریکا در اولین دیدار خود موفق شد با نتیجه ۷ بر یک(امتیاز فنی ۳۰ بر ۸ به سود آمریکا) برابر ارمنستان پیروز شود. در این دیدار تمامی نفرات اصلی آمریکا به میدان رفتند و تنها این نیک مارابل بود که برابر آپویان شکست خورد تا شاید کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد از باخت این آزادکار آمریکایی که چندی پیش باروس قلدر را شکست داده بود، خوشحال شوند.

در دیگر دیدار دور اول این گروه نیز ترکیه توانست با نتیجه ۶ بر ۲(امتیاز فنی ۱۷ بر ۱۶ به سود هند) هندوستان را شکست دهد تا با وجود داشتن تیم جوان نتیجه خوبی را بدست آورد.

آمریکا در دومین دیدار خود برابر تیم هندوستان هرچند در سبک وزن با مشکل زیادی روبرو شد اما در سنگین وزن با جبران شکست های اوزان نخست به پیروزی رسید. شاگردان زکی جونز با نتیجه ۶ بر ۲(امتیاز فنی ۳۲ بر ۷ به سود آمریکا) دومین دیدار خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا پس از ۵ ساعت استراحت از ساعت ۵ بامداد با تیم ایران در سومین دیدار پیکار کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر