|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۲۱

مسابقات بین المللی تکواندو - هلند

خبرگزاری تسنیم: رقابت های بین المللی تکواندو هلند در حالی اولین روز خود را پشت سرگذاشت که باقری معتمد و کرمی موفق به کسب مدال های نقره و برنز شدند و هادی مستعان هم در حمایت از ملت مظلوم فلسطین با نماینده رژیم اشغالگر قدس مبارزه نکرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از فدراسیون تکواندو، چهل و یکمین دوره رقابت های بین المللی تکواندو هلند از روز گذشته در آیندهون آغاز شد که تیم ایران موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز توسط دو تکواندوکار المپیکی خود شد و سه نماینده دیگر کشورمان از رسیدن به مدال بازماندند.

در وزن منهای ۵۸ کیلوگرم هادی مستعان نماینده ایران بود که بعد از پیروزی برابر " قطنانی " از آلمان و " لاواله " از کانادا در حمایت از ملت مظلوم فلسطین برای پیکار با نماینده رژیم اشغالگر قدس به میدان نرفت و از دور مسابقات خارج شد.

در این وزن " براگانکا " از پرتقال طلا گرفت. " خلیل صاف وان " از استرالیا به نشان نقره دست یافت و " ابراگیموف " از آذربایجان به همراه " لوانت تونکات " از آلمان به نشان برنز دست پیدا کردند.

در وزن ۶۸ - کیلوگرم تیم ایران دو نماینده داشت که بهنام اسبقی دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۳ جهان بعد از استراحت در مرحله نخست " کرول پاولز " از هلند را ۹ بر یک از پیش رو برداشت ولی دور سوم ۶ بر ۳ مغلوب " مارک لوپز " تکواندوکار با تجربه آمریکا شد و از دور مسابقات کنار رفت. محمد باقری معتمد دیگر نماینده ایران که نشان نقره المپیک را در کارنامه داشت، بعد از استراحت در مرحله نخست، کار خود را با پیروزی ۴ بر صفر مقابل " اسکیل " از اتریش آغاز کرد. وی سپس " پیتر لوپز " از پرو را ۱۰ بر ۹ شکست داد و دور چهارم در پیکار با " جنینگ " تکواندوکار المپیکی آمریکایی ها ۵ بر ۲ صاحب پیروزی شد و به نیمه نهایی راه یافت.

دارنده مدال نقره المپیک که دو بار در بازی های المپیک ۲۰۱۲ و مسابقات جهانی ۲۰۱۱ در دیدار پایانی مغلوب " سروت تزگل " ترکیه ای شده بود این بار برای رسیدن به دیدار پایانی مسابقات هلند رودروی وی قرار گرفت و با ارائه یک مبارزه هوشمندانه ۵بر۳ حریف خود را شکست و به دیدار پایانی راه یافت. معتمد در بازی پایانی مغلوب " دانیل مانز " آلمانی شد و به نشان نقره دست یافت. در این وزن " مارک لوپز " و " سروت " روی سکوی سوم ایستادند.

یوسف کرمی سرگروه با تجربه و عنوان دار تیم ملی کشورمان که بیش از یکسال از میادین تکواندو به دور بود و با بازگشت به تیم ملی، مسابقات فکورانه و خوبی را در آیندهوون به نمایش گذاشت و به نشان برنز دست یافت و نشان داد که با تمرین و تمرکز بیشتر می تواند باز هم برای تکواندوی ایران افتخار آفرین باشد.

وی در وزن ۸۷ - کیلوگرم و در سه مبارزه متوالی " سیمون هال " از آلمان(۸ بر صفر)، " الیاس بنخاطب " از هلند(۹ بر یک) و " برگ رون " از کانادا(۲ بر یک) را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. کرمی در این مرحله یک بر صفر مقابل " دیائه " از فرانسه شکست خورد و به همراه " ولادیسلاو " از روسیه به نشان برنز دست پیدا کرد.

در این وزن " دیائه " طلا گرفت و " رادیک عیسی اوف " آذربایجانی که در لیگ ایران با هوگوی " استیل البرز " به میدان می ‍رفت، هم نقره گرفت.

در وزن ۸۰ - کیلوگرم فرزاد عبداللهی نماینده ایران بود که ابتدا " سردیک " از کانادا را ۱۲ بر ۲ شکست داد ولی در ادامه یک بر صفر به " والنزولا " از مکزیک باخت و حذف شد. در این وزن " آرون کوک " از جزایر " من " طلا گرفت. " محمد لوتلو " از انگلیس به نشان نقره دست یافت و " سلوکوف " از بلاروس و " فرناندز " از پرتقال به نشان برنز مشترک رسیدند.

" آرون کوک " تکواندوکار انگلیسی الاصل تیم جزایر " من " قبل از المپیک ۲۰۱۲ با فدراسیون تکواندو انگلیس به مشکل خورد و از این کشور جدا شد. به جای وی " لوتلو " راهی المپیک شد که دیدار پایانی رقابت های هلند از این جهت حساس و دیدنی بود که " کوک " مقابل رقیب خود به میدان رفت و ۱۰ بر ۸ به پیروزی رسید.

این رقابت ها امروز(یکشنبه) هم در آیندهون پیگیری می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر