|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۶۹

با «ای کاش ها» نمی توان مدیریت را پیش برد

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون تیراندازی با اشاره به طرح مسائلی مانند حضور دوشغله ها و بازنشسته ها در انتخابات فدراسیون ها گفت: برخی به دنبال این هستند که همه را با خودشان هم صدا کنند.

سید مهدی هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمدر خصوص شرایط حضور در انتخابات فدراسیون تیراندازی اظهار داشت: تغییر جدیدی در موضوع قبلی صورت نگرفته است. احتمالا در هفته جاری اعضای فراکسیون ورزش با رئیس مجلس جلسه ای خواهند داشت و پس از آن نیز می توان نتایج اولیه این بحثرا اعلام کرد.

وی ادامه داد: در مجلس مراحل مختلفی داریم. ابتدا بحثِ استعلام است و سپس به موضوع استفساریه خواهد رسید. استعلام یعنی اینکه قوانین موجود اگر موردی داشته باشد، ابهام زدایی خواهد شد و استفساریه هم نسبت به شبهه ای که به قانون وارد است نظر تکمیلی خواهد داشت که البته این مورد، نیاز به رای در صحن علنی مجلس دارد.

این نماینده مجلس افزود: در مورد حضور نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون های ورزشی هنوز به مرحله استفساریه نرسیده است.

هاشمی در خصوص اینکه با توجه به اتمام مدت زمان ریاست شما، آیا اسنادی را در فدراسیون امضا می کنید؟ عنوان کرد: بله این کار را انجام می دهم. طبق قانون تجارت یک مدیر که در سازمان غیردولتی فعالیت می کند تا زمانی که مدیر جدید معرفی نشده باشد، حق امضای اسناد را خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که شایعه شده است شما با دنیامالی کمپینی را تشکیل داده و قصد دارید با همکاری هم به نوعی مجددا وارد انتخابات شوید، گفت: من مدت ها است که دنیامالی را ندیده و صحبتی هم با او انجام نداده ام. اینها فقط جوسازی است.

رئیس فدراسیون تیراندازی با بیان اینکه باقی ماندن در فداسیون تنها برای من هزینه بر است، یادآور شد: وقتی فردی جایی می رود و در آن فعالیت می کند، قطعا وقت، اعتبار و انرژی می گذارد. ما که حقوقی از فدراسیون دریافت نمی کنیم پس به چه دلیل باید برای حضور مجدد در فدراسیون لابی کنیم؟ من قبلا هم گفته ام اگر نظر آقای وزیر به این باشد که بنده دیگر در فدراسیون نباشم، کناره گیری می کنم. این موضوع جدا از بحثقانونی است. اگر ایشان مصحلت نداند من هم می روم، اما وزیر ورزش و جوانان گفته اند که فعلا بمانم تا تعیین تکلیف شود.

هاشمی با طرح این سوال که با توجه به مسائل بالا به چه دلیل باید اصراری به ماندگان در فدراسیون داشته باشم، گفت: اگر این فرصت از نمایندگان مجلس و شورای شهر گرفته شود، به ضرر ورزش خواهد بود. نمی توان یک نسخه را برای همه پیچید. سوال دیگر من این است که چرا این مسائل را برای دیگران مطرح نمی کنند؟ چگونه است که برخی از افراد هم چنین شرایطی را دارا هستند اما توجهی به آنان نمی شود و صرفا تمام تمرکز بر روی نمایندگان مجلس گذاشته شده است؟ البته در قانون استثنا هم وجود دارد. بنده عضو هیئت علمی و رزمنده هستم.

این نماینده مجلس با مطرح کردن این سوال که آیا امروز هیچ بازنشسته و دوشغله ای در راس کار قرار ندارد، عنوان کرد: چرا این مسائل مطرح نمی شود؟ اگر فردی در ورزش حرف بزند و یک طیف خاص از آن خوشش نیاید به صورت حذفی عمل می کنند. می خواهند همه در طیف خودشان باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا منظور شما سجادی معاون وزیر است، اظهار داشت: بالاخره سجادی، مدیرکل یا هرفرد دیگری؛ مگر آن مجموعه وزیر ندارد؟ وزیر هم که نظرش را اعلام کرده است، چرا برخی کاسه داغ تر از آش می شوند؟ چه تهدیدی بر منافعشان وجود دارد؟ فکر می کنم برخی ها به دنبال این هستند که همه را با خودشان هم صدا کنند و صدایی را که حالا به هر نوعی ناهماهنگ باشد.

هاشمی در خصوص اینکه گفته می شود وزارت دفاع هم اعلام کرده است که باید در انتخابات فدراسیون تیراندازی نقش داشته باشیم، تصریح کرد: چنین چیزی صحت ندارد. این درخواست و مطالبه خود ما و بچه های تیراندازی بوده است که وزارت دفاع باید مشارکت داشته باشد. این یک نیاز و ضرورت است.

رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص اظهارات حسینی سخنگوی فراکسیون ورزش مبنی بر اینکه «اشتباه کردیم به گودرزی رای اعتماد دادیم و ای کاش به صالحی امیری رای می دادی»، به تسنیم گفت: به هر حال این یک نظر شخصی است که قابل احترام هم هست. با این «ای کاش ها» نمی توان مدیریت را پیش برد. باید با واقعیت ها پیش رفت. فعلا گودرزی رئیس است و افراد قبلی هم که معرفی شده بودند توانمندی های خاص خود را داشتند. مجلس در مورد گودرزی به اجماع رسید. حالا باید همه تلاش و همکاری داشته باشیم کار پیش برود. قطعا صالحی امیری هم توانایی هایی خوبی داشته است.

انتهای پیام /

ارسال نظر