|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۰۶

تورنمنت بین المللی هلند؛

نخستین روز رقابت های بین المللی تکواندوی هلند با کسب یک نشان نقره و یک برنز برای ایرانی ها به پایان رسید.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛چهل و یکمین دوره رقابت های تکواندوی بین المللی هلند از دیروز در آیندهوون آغاز شد که در وزن ۵۸ - کیلوگرم هادی مستعان بعد از پیروزی برابر تکواندوکارانی از آلمان و کانادا در دور سوم مقابل تکواندوکاری از رژیم صهیونیستی قرار نگرفت تا حذف شود.

در وزن ۶۸ - کیلوگرم ابتدا بهنام اسبقی دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۳ بعد از استراحت در دور نخست، برابر تکواندوکاری از هلند ۹ بر یک به پیروزی رسید، اما در دور سوم ۶ بر ۳ مغلوب مارک لوپز تکواندوکار با تجربه آمریکا شد و از دور مسابقات کنار رفت.

محمد باقری معتمد دیگر نماینده ایران در این وزن و دارنده نشان نقره المپیک لندن، بعد از استراحت در دور اول ۴ بر صفر مقابل حریف اتریش را برد، سپس لوپز از پرو را ۱۰ بر ۹ شکست داد و در دور چهارم در پیکار با جنینگ تکواندوکار المپیکی آمریکایی ها ۵ بر ۲ صاحب پیروزی شد و به نیمه نهایی راه یافت.

وی سه بار مغلوب ثروت تزه گل ترکیه ای شده بود این بار ۵ بر ۳ از سد این حریف سرسخت خود گذشت اما در دیدار پایانیمغلوب دانیل مانز آلمانی شد و به نشان نقره دست یافت. در این وزن مارک لوپز و سروت روی سکوی سوم ایستادند.

اما یوسف کرمی سرگروه تیم ملی که بیش از یک سال از میادین دور بود در وزن ۸۷ - کیلوگرم به میدان رفت و در سه مبارزه متوالی سیمون هال از آلمان را هشت بر صفر، الیاس بنخاطب از هلند را ۹ بر یک و برگ رون از کانادا را ۲ بر یک شکست داد و در نیمه نهایی یک بر صفر مغلوب دیائه از فرانسه شد و به همراه ولادیسلاو از روسیه به نشان برنز دست پیدا کرد.

در این وزن دیائه طلا گرفت و رادیک عیسی اف آذربایجانی که در تیم استیل البرز عضویت دارد، نقره گرفت.

در وزن ۸۰ - کیلوگرم فرزاد عبداللهی ابتدا حریفی از کانادا را ۱۲ بر ۲ شکست داد اما یک بر صفر حریفی از مکزیک باخت و حذف شد.

در این وزن آرون کوک از جزایر من طلا گرفت. محمد لوتالو از انگلستان به نشان نقره دست یافت و سلوکوف از بلاروس و فرناندز از پرتقال به نشان برنز مشترک رسیدند.

آرون کوک تکواندوکار انگلیسی الاصل تیم جزایر من قبل از المپیک ۲۰۱۲ با فدراسیون تکواندو بریتانیا به مشکل برخورد و از این کشور جدا شدوبه جای وی لوتالو راهی المپیک شد در دیدار پایانی این مسابقات ۱۰ بر ۸ به پیروزی رسید


انتهای پیام

ارسال نظر