|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۵۰

مسئول برگزاری فستیوال ملی و بین المللی فوتبال پایه در جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال حضور پیدا کرد و توضیحاتی در این باره ارائه داد.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از سایت رسمی فدراسیون، رضا گل محمدی در این نشست گفت: برای برگزاری فستیوال ملی و بین المللی فوتبال پایه در سال آینده برنامه های ویژه ای داریم. برنامه ریزی آکادمی ملی فوتبال برای مدارس فوتبال از چهار سال پیش آغاز شد و در سال گذشته فستیوال ملی مدارس فوتبال کشور را انجام دادیم که مرحله پایانی آن در تهران و با حضور رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا در آبان ماه و همزمان با برگزاری همایش بین المللی علم و فوتبال برگزار شد. از سوی دیگر از چهار سال پیش بحثنظارت و ارزیابی را در مدارس فوتبال آغاز کردیم و با پیشرفت بسیار خوب در این زمینه در سال جاری به دنبال برگزاری فستیوال ملی و بین المللی فوتبال پایه هستیم.

وی در ادامه گفت: در این فستیوال برای حضور چهل هزار فوتبال آموز در سراسر کشور برنامه ریزی کرده ایم و مسابقات در ابتدا در سطح استانی و بعد در بخش منطقه ای که شامل ۱۰ منطقه در سراسر کشور است انجام داده و مرحله نهایی آن برای رده سنی زیر ۱۲ سال در تهران انجام خواهیم داد. در کنار این اقدامات بحثاستعدادیابی و همچنین تربیت استعدادیاب را نیز خواهیم داشت که در زمان برگزاری این مسابقات در سراسر کشور اقدام به استعدادیابی خواهیم کرد.

گل محمدی در ادمه افزود: در فستیوال بین المللی می خواهیم از کشورهای منطقه و همچنین کشورهای صاحب فوتبال آسیا برای برگزاری هر چه بهتر آن برنامه ریزی کنیم و متعاقب برنامه ریزی ما از ایران دو تیم الف و ب و در صورت موافقت هیات رئیسه برای این طرح از کشورهای ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، افغانستان، قرقیزستان، قزاقستان، پاکستان، قطر، کره جنوبی و نروژ دعوت خواهیم کرد تا در مرحله نهایی در ایران حضور پیدا کنند.

پس از توضیحات گل محمدی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با برگزاری این طرح در سال آینده موافقت کردند.

انتهای پیام / د

ارسال نظر