|
|
کدخبر: ۱۴۶۴۶۷

جام جهانی کشتی آزاد - آمریکا

خبرگزاری تسنیم: تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با شکست تیم هندوستان حریف تیم ملی روسیه در فینال جام جهانی کشتی آزاد شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در چهارمین دیدار خود در جام جهانی کشتی آزاد که از شب گذشته در ورزشگاه ۱۷ هزار نفری فوروم لس آنجلس آغاز شده موفق شد با نتیجه ۸ بر صفر تیم هند را شکست دهد و به عنوان تیم نخست راهی فینال جام جهانی کشتی آزاد شود.
آزادکاران کشورمان که در دیدار اول خود موفق شده بودند تیم ارمنستان را با قدرت پشت سر بگذارند و بدون از دست دادن حتی یک کشتی با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی برسند، در دیدار دوم نیز نمایش تحسین برانگیزی برابر ترکیه داشتند. شاگردان رسول خادم هرچند در دیدار دوم برابر ترکیه همگی نفرات دوم تیم ایران بودند اما بازهم توانستند با حساب ۷ بر یک تیم ترکیه را از پیش رو برداشته تا یک گام دیگر به فینال نزدیک تر شوند.
شاگردان رسول خادم در دیدار سوم نیز آمریکا را در خاکش ۵ بر ۳ مغلوب کردند تا به این ترتیب اماده دیدار آخر برابر هندوستان باشند.

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در آخرین دیدار مرحله گروهی بازهم با ترکیب اصلی خود به میدان آمد و در نهایت نیز تیم هند را با امتیاز فنی ۳۴ بر صفر شکست داد تا بازهم فینالیست جام جهانی کشتی آزاد شود.

نتایج انفرادی این رقابت به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم:در وزن نخست حسن رحیمی در حالیکه خود را برای دیدار با آمیت کومار دارنده مدال نقره جهان آماده می کرد در آخرین لحظات نتوجه شد که حریف هندی از رقابت با او سرباز زده تا به این ترتیب دیدار اول به سود ایران تمام شود.

۶۱ کیلوگرم:مسعود اسماعیل پور در وزن دوم مقابل حریف نامدار خود به راحتی توانست با نتیجه ۵ بر صفر پیروز میدان شود تا به این ترتیب دوم برد تیم ایران نیز بدست آید. بیجرانگ باجرانگ چهارمین حریف اسماعیل پور در این مسابقات بود که برابر این آزادکار دارنده مدال برنز جهان در جام جهانی شکست خورد.

۶۵ کیلوگرم:در وزن ۶۵ کیلوگرم راجنیش از هند به مصاف میثم نصیری رفت. نصیری که کشتی های خوبی را تاکنون انجام داده در این پیکار نیز برابر حریف هندی به خوبی ظاهر شد و با جبران باخت برابر متکالف آمریکایی با حساب ۵ بر صفر راجنیش را برد تا سومین برد تیم ایران نیز حاصل شود.

۷۰ کیلوگرم:در وزن چهارم آمیت کومار دیگر کشتی گیر قلدر هندی به مصاف مصطفی حسین خانی رفت. حسین خانی در این دیدار که بسیار سرتر از حریف خود بود در نهایت با نتیجه ۵ بر صفر مقابل وی پیروز شد تا ۳ امتیاز فنی دیگر از آن تم ایران شود.

۷۴ کیلوگرم:در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی جایگزین عزت الله اکبری شد تا اکبری شاید برای دیدار فینال آماده شود. افضلی در این جدال به زیبایی توانست با حساب ۶ بر صفر برابر حریف خود پیروز شود تا ۳ امتیاز دیگر را به اندوخته های ایران اضافه کند.

۸۶ کیلوگرم:احسان لشگری در ششمین رقابت تیم ایران برابر پاوان کومار به میدان رفت و در شرایطی که روحیه چندانی پس از باخت مقابل فاستر نداشت در همان تایم اول ۶ بر صفر از حریف خود پیش افتاد. در تایم دوم نیز لشگری در همان ابتدای کار با ۴ امتیازی از روی زیر یک خم و تبدیل کردن آن به دو خم بدست آورد در نهایت با حساب ۱۰ بر صفر پیروز شد تا ششین برد تیم ایران نیز بدست آید.

۹۷ کیلوگرم:در وزن هفتم در دیداری که رسول خادم به رضا یزدانی استراحت داده بود این حامد طالبی زرین کمر بود که به مصاف سایوارت کادیان رفت. زرین کمر در همان ابتدای کار با یک زیرگیری ۲ امتیاز پیش افتاد. در ادامه کار زرین کمر کشتی گیر هندی را چندین بار دیگر خاک کرد تا در نهایت ۱۰ بر صفرپیروز شود.

۱۲۵ کیلوگرم:پرویز هادی در سنگین وزن به دلیل نداشتن نماینده سنگین وزن از سوی هندی ها بدون انجام کشتی دستش به عنوان فرد پیروز بلند شد تا به این ترتیب تیم ایران با قدرت راهی فینال جام جهانی کشتی آزاد شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، تیم ایران با این پیروزی با ۴ برد از ۴ دیدار مرحله گروهی توانست با بیشترین امتیاز بالاتر از آمریکای میزان راهی فینال مسابقات شود تا در آن دیدار به مصاف تیم نه چندان قوی روسیه که در این مسابقات با نفرات اصلی خود به ینگه دنیا نیامده برود. در دیگر دیدار این مرحله نیز آمریکا ۸ بر صفر و با امتیاز فنی ۳۹ بر ۲ ترکیه را برد.

انتهای پیام /

ارسال نظر