|
|
کدخبر: ۱۴۶۴۹۱

تکرار / طبق قوانین جدید کنفدراسیون آسیا؛

رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران گفت: طبق آخرین اعلام کنفدراسیون آسیا در لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۶ به مدت ۳ سال ۳ سهمیه خواهد بود.

رییس سازمان لیگ برتر فوتبال در نشست مطبوعاتی در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانگفت: بر اساس مقررات جدید AFC ایران برای سال اینده در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با سه تیم به صورت مستقیم و یک تیم به صورت غیرمستقیم و پلی آف حضور خواهد یافت. این قانون برای فصل های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ است.

تاج در ادامه اضافه کرد: بر اساس مقررات جدید AFC لیگ های اول و دوم آسیا ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف خواهند داشت. لیگ های سوم و چهارم آسیا نیز دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی آف خواهند داشت سایر لیگ ها هم یک سهمیه مستقیم به همراه یک سهمیه پلی آف خواهند داشت.

رییس سازمان لیگ بیان کرد: زمان بزدید ناظران AFC ۶ اردیبهشت مشخص خواهد شد تا ورزشگاه ها و امکانات تیم های ما را ارزیابی کنند. به نظرم لیگ برتر ما و ژاپن سقف آسیا را می گیرند. یعنی ما سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف را خواهیم گرفت.

بر این اساس تیم های اول و دوم جدول لیگ برتر و قهرمان جام حذفی که به صورت مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند که همچنین تیم سوم لیگ برتر به پلی آف می رود.

قوانین اعمال شده توسط AFC دو ساله است و ما سعی می کنیم که با رایزنی های انجام شده این قوانین را تغییر دهیم.

وی در خصوص مالیات بازیکنان اظهار داشت: همه ی باشگاه ها موظف هستند مالیات رو پرداخت کنند و این وظیفه بر عهده ی خود بازیکنان می باشد.

وی در خصوص هزینه هایی که در لیگ می شود افزود: سقف هزینه ها باید کاهش پیدا کند، دستگاه های نظارتی فعالیت دارند تا همه ی باشگاه ها سقف رو رعایت کنند، ما سقف بودجه داریم و بیشتر از بودجه نمی توانیم هزینه کنیم.

وی در خصوص پیشنهاد تشکیل مراجع قضایی برای ورزشکاران گفت: همه ی مشاغل برای خود دادگاه دارند که در آن جا به تخلفات آن ها رسیدگی می شود ما هم پیشنهاد دادیم تا برای ورزش و ورزشکاران چنین مجمع قضایی تشکیل شود تا به تخلفات از قبیل تبانی و رشوه خواری رسیدگی شود و این مسائل در سطح جامعه و رسانه منتشر نشود و فضایی جامعه رو هم در بر نگیرد.

وی در خصوص ساعت و روز بازی استقلال که مصادف با چهارشنبه سوری با این سنت ایرانیان تداخل دارد افزود: ما از AFC تقاضا کردیم اما آن ها با این درخواست مخالفت کردند و فکر می کنم استقلالی ها با ساعت بازی هم مشکلی نداشته باشند و فکر می کنم اتفاق خاصی هم نیفتد و بازی به خوبی برگزار شود.

وی در خصوص تمرینات لیگ و اضافه یا کم نشدن سهمیه ها افزود: تمرینات لیگ برتر تغییری نکرده است، از هفته ی آینده تیم های اول و دوم آسیا سهمیه هاشون ۳ تا و نصفی و تیم های سوم و چهارم از ۳ تا به ۲ تا تبدیل می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر