|
|
کدخبر: ۱۴۶۶۷۳

خبرگزاری تسنیم: فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا در شب درخشش اش برابر اوساسونا به برترین گلزن تاریخ آبی واناری پوشان کاتالونیا تبدیل شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، لیونل مسی با هت تریکی که در پیروزی ۷ بر صفر شب گذشته(یک شنبه) بارسلونا برابر اوساسونا در ورزشگاه نیوکمپ انجام داد به برترین گلزن تاریخ تیمش تبدیل شد.

مسی با ۳ گلی که در این بازی به ثمر رساند، شمار گل های خود را در این فصل به عدد ۳۷۱ رساند و رکورد ۳۶۹ گل پائولینو آلکانتارا ستاره پیشین بارسلونا را شکست، رکوردی که ۸۰ سال پیش به ثبت رسید و کسی حتی به آن نزدیک هم نشده بود. رکوردی که آلکانتارا در فاصله سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۲۷ به ثبت رساند مجموع ۱۴۲ گل او در مسابقات رسمی و ۲۲۷ گل او در بازی های دوستانه بوده و این در حالی است که رکورد مسی جمع ۳۴۴ گل او در رقابت های رسمی و ۲۷ گل او در بازی های دوستانه بوده است.

مسی که اکنون برترین گلزن تاریخ بارسلوناست آماری فوق العاده در ثبت هت تریک و به ثمر رساندن ۴ و ۵ گل در یک بازی دارد. فوق ستاره آرژانتینی کاتالان ها در دوران بازیگری خود در نیوکمپ تاکنون ۲۱ بار هت تریک کرده، ۴ بار در یک بازی ۴ گل به ثمر رسانده است و یک بار هم در یک بازی خود را ۵ گله کرده است.

مقابل اوساسونا که یکی از قربانیان محبوب مسی محسوب می شود، این ستاره ۲۶ ساله در مجموع ۱۷ گل در لالیگا و ۲ گل در جام حذفی به ثمر رسانده است. او به اتلتیکومادرید نیز ۱۷ گل زده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر