|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۵۹

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

خبرگزاری تسنیم: دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی پیگیری می شود که کهکشانی ها صعود خود را قطعی کرده اند اما نبرد گالاتاسرای و چلسی برای کسب جواز حضور در جمع ۸ تیم پایانی همچنان ادامه دارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، دومین هفته از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان فردا شب(سه شنبه) در شرایطی آغاز می شود که یکی از بازی ها تقریباً تشریفاتی است اما دیگری از جذابیت زیادی برخوردار است.

پذیرایی تشریفاتی کهکشانی از شالکه

در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو، رئال مادرید که به عنوان صدرنشین گروه B لیگ قهرمانان به مرحله حذفی راه پیدا کرده است، در شرایطی از شالکه، تیم چهارم فصل گذشته بوندس لیگا پذیرایی می کند که جدال رفت ۲ تیم در گلزن کرشن ۶ بر یک به سود کهکشانی ها خاتمه یافت. این بدان معناست که ماموریت شالکه در خانه رئال مادرید چیزی جز تلاش برای اعاده حیثیت و حفظ آبروی فوتبال آلمان نیست.

رئال مادرید که در هر یک از ۳ فصل گذشته توانسته تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کند، این بار هم کار آسانی برای حضور در جمع ۸ تیم پایانی دارد. این تیم که در ۱۱ فصل متوالی گذشته در اولین مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته است، با ۶ گلی که در خانه شالکه زد جایگاه خود به عنوان دارنده قوی ترین خط حمله رقابت ها را حفظ کرد. کهکشانی ها که در مرحله گروهی ۲۰ گل زده داشتند، در گلزن کرشن ۶ گل دیگر به این رقم اضافه کردند. در مرحله گروهی کریستیانو رونالدو به تنهایی ۹ گل از ۲۰ گل رئال مادرید را به ثمر رساند که این به نوبه خود یک رکورد بی نظیر بود.

در سمت مقابل شالکه برای دومین سال متوالی توانسته در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور پیدا کند که این اولین بار است که آبی پوشان گلزن کرشن موفق به ثبت چنین رکوردی شده اند، هرچند به نظر می رسد سانتیاگوبرنابئو امشب برای آنها ایستگاه پایانی پیشروی شان در مهم ترین تورنمنت باشگاهی قاره اروپاست.

رئال مادریدی که شنبه شب در هفته بیست وهشتم لالیگا موفق شد در خانه مالاگا پیروز شود و در آستانه ال کلاسیکو فاصله ۴ امتیازی خود را با بارسلونا رده سومی حفظ کند، از ۲۵ باری که میزبان تیم های آلمانی بوده است تنها ۲ بار تن به شکست داده است. کهکشانی ها در خانه برابر ژرمن ها ۱۹ پیروزی و ۴ تساوی هم کسب کرده اند که آخرین پیروزی آنها برابر نمایندگان بوندس لیگا فصل گذشته با نتیجه ۲ بر صفر برابر بورسیا دورتموند بود هرچند که این پیروزی منجر به صعودشان به فینال نشد.

از فصل ۰۱-۲۰۰۰ که بایرن مونیخ موفق شد رئال مادرید را در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو شکست داده و در مجموع با پیروزی ۳ بر یک راهی فینال شود، کهکشانی ها دیگر هرگز در خانه به یک تیم آلمانی نباخته اند و از ۹ بازی خانگی خود برابر ژرمن ها ۷ پیروزی و ۲ تساوی کسب کرده اند.

بازگشت دروگبا به استمفوردبریج

در دومین بازی فردا شب، چلسی در شرایطی در ورزشگاه استمفوردبریج میزبان گالاتاسرای ترکیه است که نتیجه بازی رفت ۲ تیم در استانبول یک بر یک مساوی شد. سوای جدال حساس ۲ تیم برای کسب سهمیه صعود، یکی از جذابیت های این بازی بازگشت دیدیه دروگیا ماشین گلزنی ساحل عاجی پیشین چلسی به استمفوردبریج است.

دروگبا، همان کسی بود که ۲ سال پیش در فینال لیگ قهرمانان اروپا در آلیانتس آره نا با گل هایی که به بایرن مونیخ زد مسبب تنها قهرمانی چلسی در این رقابت ها شد. او فرداشب برابر ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی چلسی قرار می گیرد، همان کسی که او را از فرانسه به لیگ برتر انگلیس برد و مسبب اوج گیری اش در سطح اول فوتبال اروپا شد.

تیم های چلسی و گالاتاسرای پیش از این فصل تنها یک بار دیگر با هم روبه رو شده بودند که آن بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ بود. چلسی در آن سال در خانه یک بر صفر و در استانبول ۵ بر صفر برد تا هواداران گالاتاسرای خاطره تلخی از رویارویی با آبی پوشان لندن در یاد داشته باشند. آن اتفاق اما ممکن است دوباره تکرار شود اگر دروگبا و یارانش نتوانند کار از پیش ببرند و در استمفوردبریج تن به شکست دهند.

چلسی در شرایطی خود را برای پذیرایی از ستاره پیشن خود و یاران او آماده می کند که این هفته در خانه استون ویلا تن به شکست داد و این فرصت را برای دیگر مدعیان قهرمانی لیگ برتر فراهم کرد تا فاصله شان را با صدر جدول کم کنند. صدرنشین حال حاضر جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس فصل گذشته در مرحله گروهی از گردونه رقابت های لیگ قهرمانان اروپا حذف شد تا اولین قهرمان تاریخ این رقابت ها باشد که یک فصل پس از قهرمانی در مرحله گروهی حذف می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر