|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۱۷

سرمربی حریف ایران:

خبرگزاری تسنیم: سرمربی یکی از رقبای ایران در جام جهانی گفت مسی بدون حمایت هموطنانش در جام جهانی قادر به تکرار بازی های درخشانش در بارسلونا نیست.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، آلخاندرو سابیا، سرمربی تیم ملی آرژانتین، یکی از رقبای تیم ملی ایران در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ تاکید کرد برای پیشرفت هموطنش در خط حمله بارسلونا هیچ حد و مرزی وجود ندارد و اینکه این بازیکن تحت شرایط خاصی می تواند بهترین بازی هایش را در جام جهانی به نمایش بگذارد.

مسی ۲۶ ساله شب گذشته در پیروزی ۷ بر صفر بارسلونا برابر اوساسونا هت تریک کرد تا به بهترین گلزن تاریخ تیم بارسلونا تبدیل شود. این اتفاق باعثشده امید هواداران تیم ملی آرژانتین برای تماشای درخشش برترین بازیکن حال حاضر جان تازه ای بگیرد. سابیای ۵۹ ساله اما تحقق این موضوع را مستلزم رعایت ۲ چیز می داند.

سابیا اظهار داشت: همیشه همه فکر می کنند که برای مسی فراتر رفتن از چیزی که اکنون هست کار بسیار سختی است اما او باز هم به این کار ادامه می دهد. هیچ کسی نمی داند که حد و مرز پیشرفت بازیکنی خارق العاده مانند مسی کجاست.

سابیا افزود: مصدومیت ها روی وضعیت جسمانی مسی تاثیر منفی گذاشته اند. او به خاطر مشکلات جسمانی که داشت نتوانست تمرینات پیش فصل را به خوبی پشت سر بگذارد اما الان کاملاً روی فرم برگشته و درخشش خود را از سر گرفته است. او توانایی خارق العاده اش را برابر منچسترسیتی هم به نمایش گذاشت.

سرمربی تیم ملی آرژانتین تصریح کرد: مسی در تیم ملی آرژانتین باید آزادی عمل خاصی داشته باشد. شما می توانید به او بگویید زمانی که توپ را از دست می دهد به تیم کمک کند اما او نباید از یک حد مشخصی بیشتر در دفاع شرکت کند و به عقب برگردد. مهمترین چیز در مورد روی اوج ماندن مسی این است که او از بازی اش لذت ببرد و احساس خوبی داشته و سرحال باشد زمانی که دیگر بازیکنان توپ را در اختیارش می گذارند. مسی این آزادی را دارد که در سراسر زمین بچرخد و در آن پستی که برای او راحت ترین است قرار بگیرد. او هر زمان که احساس کند در بهترین شرایط است می تواند توپ را دریافت کند.

مسی بارها و بارها به خاطر ناکامی های اخیر تیم ملی آرژانتین به خصوص در جام های جهانی ۲۰۱۰ و کوپا آمه ریکای سال ۲۰۱۱ هدف انتقادات مختلفی قرار گرفته است اما سابیا از وی دفاع کرد.

سرمربی آلبی سلسته عنوان کرد: هرچقدر که یک بازیکن خارق العاده و با کیفیت باشد، او باز هم به حمایت هم تیمی هایش نیاز دارد. کار آرژانتین در جام جهانی بسیار سخت خواهد بود اگر در تیم تعادل وجود نداشته باشد. برای قهرمانی در جام جهانی یک تیم منسجم لازم است.

تیم ملی آرژانتین در گروه F جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم های ملی ایران، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است.

انتهای پیام /

ارسال نظر