|
|
کدخبر: ۱۴۷۳۳۹

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها و مسئول برگزاری مجامع، از برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری بعد از تعطیلات نوروزی و پس از انجام انتخابات روسای هیاتهای این فدراسیون خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، گواری مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیونها و مسئول برگزاری مجامع گفت: لغو انتخابات فدراسیون سوارکاری تنها به علت موعود پایانی سال و ۱۲ هیاتی بود که با سرپرست اداره می شدند.

وی با اشاره به اخبار متفاوتی که درباره لغو مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون سوارکاری مطرح می شود، اظهار داشت: اکنون ۱۲ هیات سوارکاری با سرپرست اداره می شوند و طبق آئین نامه سرپرست‎ها اجازه رای دادن ندارند و برای همین و با توجه به موعود پایانی سال و احتمال به حد نصاب نرسیدن، مجمع انتخاباتی این فدراسیون لغو و به زمان دیگری بعد از تعیین روسای این ۱۲ هیات موکول شد.

وی در پاسخ به این سئوال که چه زمانی انتخابات ریاست فدراسیون سوارکاری برگزار خواهد شد گفت: قطعا بعد از تعطیلات سال جدید ابتدا انتخابات روسای این هیات ها را برگزار و سپس بلافاصله زمان انتخابات ریاست فدراسیون را اعلام می کنیم.

مسئول برگزاری مجامع در مورد اینکه برخی از افراد و رسانه ها مدعی شده اند وزارت ورزش و جوانان تحت تاثیر توصیه ها و فشارهای بیرونی انتخابات فدراسیون سوارکاری را لغو کرده است، گفت: به هیچ عنوان توصیه ای یا نفوذی و سفارشی از سوی نامزد و یا نهادی نبوده که انتخابات را به تعویق بیندازد وزارت ورزش و جوانان در برگزاری و یا عدم برگزاری انتخابات فدراسیون ها مطابق قانون و آیین نامه ها کاملا مستقل عمل می کند و هدف ما سامان دادن به فدراسیون سواری کاری بعد از سه سال بلاتکلیفی است.

گواری افزود: امسال با دستور گودرزی وزیر ورزش و جوانان انتخابات فدراسیون ها بعد از مدتها توقف با برنامه و منظم برگزار شده و خوشبختانه روند خوبی هم طی شده است، تاکنون انتخابات ۱۷ فدراسیون برگزار شده که در نوع خود یک رکورد است و انتخابات سه فدراسیون بوکس، قایقرانی و سوارکاری هم در اوایل سال دیگر برگزار خواهد شد ضمن اینکه ما ۱۴ مجمع عمومی فدراسیون ها را که بعضی از آنها ۲ سال تشکیل نشده بود، برگزار کردیم. همچنین با تدبیر سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، تقویم انتخاباتی فدراسیون ها تا سال ۹۶ آماده شده است و دیگر فدراسیونی با سرپرست اداره نخواهد شد و انتخابات روسای آنها در همان پایان چهار سال بلافاصله برگزار می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر