|
|
کدخبر: ۱۴۷۷۶۵

رئیس سازمان لیگ:

تاج گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به استانداردهای فنی کشورها خواستار تغییر سیستم فدراسیون های واجد شرایط در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شده است.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،تاج اظهار داشت: برای دریافت سهمیه مستقیم، فدراسیون ها باید شش معیار را داشته باشند.

وی افزود: سامانه سیستم صدور مجوز حرفه ای در لیگ و فدراسیون را داشته باشند، استاندارد فنی در میان ۲۴ فدراسیون اول طبق رده بندی AFC است، معیارهای صحت و سلامت مسابقات همانند کمیته اخلاق باشد، باید سازماندهی لیگ حرفه ای و مدیریت حرفه ای داشته باشند. در مورد پنجم، استادیوم ها و زمین های تمرین باید مطابق با نیازمندیهای AFC باشد و مورد آخر اینکه مسائل مرتبط با ویزا، پرواز، حمل و نقل و اقامت تیم ها را اسان کنند.

رئیس سازمان لیگ در ادامه گفت: سیستم رتبه بندی فدراسیون ها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عملکرد چهار سال اخیر آنها برمی گردد که ۲۰% برای تیم های ملی و ۸۰% برای تیم های باشگاهی است.

تاج اذعان داشت: در صورتی که فدراسیونی بیش از یک باشگاه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد میانگین امتیازات کسب شده به عنوان امتیاز نهایی قلمداد می شود که امتیاز نهایی ۱۰۰% است.
به گزارش سایت فدراسیون فوتبال؛ هدف AFC از این تغییرات ایجاد کردن شرایط حضور ۲۴ کشور اول رتبه بندی AFC در مسابقات باشگاهی است.

تاج گفت: سهمیه های تعیین شده در سال ۲۰۱۴ برای سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ است و همچنین سهمیه های تعیین شده در سال ۲۰۱۶ برای سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باقی می ماند.

وی ادامه داد: از سال آینده سهمیه تمامی کشور های آسیایی بر اساس آئین نامه جدید که ۲ سال اعتبار دارد اجرا می شود.

تاج افزود: پس از بازدید و ارزیابی بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا از امکانات باشگاههای حاضر، فدراسیون های که در رتبه های اول و دوم رده بندی قرار می گیرد، داری سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم در مرحله حذفی است. فدراسیون های رتبه سوم و چهارم دارای دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه غیرمستقیم، فدراسیون های رتبه پنجم یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه غیرمستقیم، فدراسیون های رتبه ششم یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیر مستقیم کسب خواهد کرد.

فدراسیون های رتبه هفتم تا دوازدهم از یک سهمیه غیرمستقیم در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برخوردار می شود.

تاج تصریح کرد: همچنین تیم های بازنده مرحله حذفی از فدراسیون های رتبه هفتم تا دوازدهم به مسابقات گروهی AFC Cup راه پیدا می کند.

رئیس سازمان لیگ در پایان خاطرنشان کرد: این موارد در کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا به تصویب رسید و پس از تصویب نهایی در روز ۲۷ فروردین در جلسه کمیته اجرایی AFC برای اجرا به فدراسیون های زیر مجموعه اعلام خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر