|
|
کدخبر: ۱۴۷۷۶۶

برگزار کنندگان رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر؛

برگزار کنندگان رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر مدعی شدند در مبارزه برای کسب میزبانی این رقابت ها مرتکب هیچ تخلفی نشده اند.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،برگزار کنندگان رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر مدعی شدند در مبارزه برای کسب میزبانی این رقابت ها مرتکب هیچ تخلفی نشده اند.

این اظهارات در شرایطی بیان شد که هم اکنون اتهاماتی در خصوص فساد نمایندگان قطری در فرایند دریافت میزبانی این رقابت ها مطرح شده است.

لازم به ذکر است، مطبوعات انگلیس نوشتند جک وارنر نایب رئیس سابق فدراسیون بین المللی فوتبال - فیفا - ظاهرا سال ۲۰۱۱ یک میلیون و دویست هزار دلار از یک شرکت متعلق به محمد بن همام عضو سابق و قطری کمیته اجرایی فیفا دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش وارنر در دسامبر ۲۰۱۰ و دو هفته پس از آنکه کمیته اجرایی فیفا قطر را به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب کرد، از طریق یکی از شرکت هایش درخواست کرد این مبلغ بابت «کارهایی که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ انجام شد» پرداخت شود.

علاوه بر این یک میلیون دلار دیگر نیز به دو پسر وارنر و یکی از کارمندان وی پرداخت شد. وارنر و خانواده اش از اظهار نظر در مورد این اتهام خودداری کرده اند.

گفتنی است؛ مسئولان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفته اند از هرگونه اتهام در مورد توافقات مالی بین اشخاص بی اطلاع هستند و «کمیته مبارزه برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به آیین نامه فیفا در مورد قوانین اخلاقی مبارزه برای کسب میزبانی رقابت ها کاملا پایبند بوده است.»

انتهای پیام /

ارسال نظر