|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۶۲

در خانه تکانی وسایل سنگین را من جابه جا می کنم

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان یادآوری کرد او و هم تیمی هایش در گذشته روی سفره هفت سین میله هالتر می گذاشته اند.

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، زندگی قهرمانان بزرگ ورزش و نحوه گذراندن روزهای خاص سال توسط این افراد برای بسیاری از مردم با سؤالاتی همراه بوده است. حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان و دارنده چندین مدال جهانی و المپیک نیز یکی از همین افراد است که بسیاری علاقه مند هستند تا از نحوه زندگی وی در ایام عید اطلاعاتی داشته باشند.

در همین خصوص و در ارتباط با اتفاقات سال ۹۲ و رخدادهای سال ۹۳ گفت وگویی با حسین رضازاده انجام داده ایم که در زیر می خوانید:

* تسنیم: حسین رضازاده آیا عیدی هم می گرفت؟

- بچه که بودم عیدی زیاد می گرفتم اما حالا عیدی می دهم. آن زمان ۱۰ تومانی و ۲۰ تومانی که آبی رنگ بود می گرفتم اما الان باید رقم های زیادی برای عیدی بدهم! آن زمان ها گرفتن عیدی برای من خیلی مزه داشت و به همین دلیل حالا عیدی می دهم تا بچه ها خوشحال شوند.

* تسنیم: عیدها معمولاً به کجا می رفتید؟

- ما پس از درس خواندن در عید به دهات خودمان می رفتیم و ۲ هفته ای آنجا بودیم و حسابی بازی می کردیم. در آن ۲ هفته خیلی هم خوش می گذشت و فارغ از همه چیز فقط لذت می بردیم.

* تسنیم: آیا تاکنون در ایام نوروز در اردو بوده اید؟

- برخی از سال ها در اردو بودم و با کوروش(کوروش باقری)، شاهین(شاهین نصیری نیا)، حسین(حسین توکلی) و سایر بچه ها تعطیلات را با هم می گذراندیم. یادم می ‎آید که پس از اردوی المپیک آتن در بندرعباس در زمان عید اردویی برگزار کردیم که من همسرم را نیز به آنجا بردم. از آنجایی که مسابقات نزدیک بود و نمی شد راهی شهرستان ها شویم عید را در اردوی تیم ملی گذراندیم. البته ما به خاطر افتخارآفرینی ایران از شیرینی عید می گذشتیم و با بچه ها در همان اردو هفت سین می گذاشتیم و حتی برخی از بچه ها میله هالتر وزنه برداری را روی سفره هفت سین می گذاشتند. ما مثل برادر بودیم و خیلی در اردوها خوش می گذشت.

* تسنیم: خرید عید هم می کنید؟

- خرید عید یک سنت ایرانی است و به خاطر آمدن بهار باید نو شد اما معمولاً کم پیش می آید تا خودم به خرید بروم. مردم به ما لطف دارند و بیشتر در خریدها سراغ ما می آیند و شلوغ می شود. به همین خاطر اگر برای خرید بروم، جلوی دست و پای همسرم را می گیرم. با این وضعیت اگر به خرید نروم بهتر است!

تسنیم: برای خرید لباس خودتان چه می کنید؟

چون لباس اندازه من نیست سعی می کنم یک دست بدوزم تا خیالم راحت شود.

* تسنیم: در خانه تکانی هم به همسرتان کمک می کنید؟

- من نمی توانم کار خاصی انجام دهم اما وسایل سنگین را جابه جا می کنم. البته کار خانه قلق دارد و معمولاً کارگرها آن را انجام می دهند تا خانه بهتر تمیز و مرتب شود.

* تسنیم: بهترین خاطره شما از سالی که گذشت چه بود؟

- کسب عنوان سومی در مسابقات بزرگسالان جهان که کمتر کسی تصورش را می کرد به چنین عنوانی دست پیدا کنیم. البته قهرمانی در مسابقات آسیایی نیز بسیار دلچسب بود و به دست آوردن آن اهمیتی ویژه داشت. دست بوسی چندباره مقام معظم رهبری نیز برای من خیلی با ارزش بود.

* تسنیم: بدترین خاطره شما چیست؟

- سکته کردن کوروش باقری و شرکت نکردن ۶ وزنه بردار المپیکی در مسابقات جهانی لهستان خاطره بدی بود.

* تسنیم: بهترین ورزشکار سال ۹۳ که بود؟

- بهادر مولایی، رضا یزدانی و طالب نعمت پور که مدال جهانی گرفتند به اعتقاد من بهترین ها بودند. کسب مدال جهانی زحمت زیادی می خواهد و باید ماه ها از همه چیز زد تا به مدال طلا رسید. جدا از آن باید ۱۰ برابر از خود گذشت تا به مدال المپیک برسید و این زحمت زیادی را می طلبد. برخی ورزشکاران ۸ ماه از سال را در اردو می مانند و استرس زیادی را تحمل می کنند.

* تسنیم: چه آرزویی سر سفره هفت سین برای سال ۹۳ انجام دادید؟

- آرزو کردم کاروان ایران در بازی های آسیایی نتیجه خوبی را کسب کند و کل ورزش به خصوص وزنه برداری و فوتبال موفق باشند. تیم ملی فوتبال سال حساسی را پیش رو دارد و امیدوارم بازی خوبی مقابل حریفان انجام دهد.

* تسنیم: سال ۹۳ را در مجموع چگونه ارزیابی می کنید؟

- برنامه ما از ۱۹ اسفند شروع شده و مسابقات جوانان جهان را در آخر خرداد در روسیه داریم. بازی های آسیایی اینچئون نیز در راه است و باید رنگ مدال های ما بهتر از قبل شود. علاوه بر این باید در مسابقات جهانی نیز خوش بدرخشیم و عنوانی شایسته به دست آوریم. برنامه ما کسب ۶ سهمیه ابتدایی المپیک در مسابقات جهانی است تا با قدرت در المپیک ریو ظاهر شویم.

* تسنیم: نزدیکی مسابقات جهانی و آسیایی دردسرساز نیست؟

- اکنون فاصله ۴۵ روز است و ما نیز در این زمان می توانیم برای مسابقات جهانی آماده شویم. در زمان ما نیز پس از بازی های آسیایی بوسان مسابقات جهانی لهستان برگزار شد و من در هر ۲ پیکار صاحب مدال طلا شدم. امیدواریم امسال برای اولین بار در بازی های آسیایی صاحب ۲ مدال طلا شویم.

* تسنیم: بهترین جا برای تعطیلات عید کجاست؟

- هیچ کجا ایران نمی شود. البته اردبیل قشنگی دیگری دارد و من ۵ روز اول عید را پیش پدر و مادرم می روم.

* تسنیم: تیم ملی فوتبال در جام جهانی چه نتیجه ای خواهد گرفت؟

- همه دوست دارند ملی پوشان خوب بازی کنند و راهی مرحله بعد شوند اما آرژانتین تیم خیلی خوبی است و کار ما برابر این تیم سخت است. امیدوارم بازی خوبی را از تیم ایران شاهد باشیم و مردم نیز دعا می کنند تا ایران موفق باشد تا زحمت همه هدر نرود.

گفت و گو: محسن جعفری

انتهای پیام /

ارسال نظر