|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۴۳

فعالیت های بدنی همراه با یک رژیم غذایی سالم می تواند در کاهش مشکلات جسمانی بسیار تاثیرگذار باشد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگارانفعالیت های بدنی همراه با یک رژیم غذایی سالم می تواند در کاهش مشکلات گاسترو آنتریتی(ورم معده و روده) نظیر دردهای شکمی، اسهال و نشانگان روده تحریک پذیر(اختلال شایعی شامل دردهای عودکننده شکمی همراه با یبوست و اسهال و یا هر دو که بدون مختل کردن حال عمومی سال ها ادامه دارد) مؤثر باشد.

آنچه گفته شد نتیجه پژوهشی است که از ۱۸۰۱ زن و مرد به عمل آمده و نشان می دهد که از این تعداد، اشخاص چاقی که برخی فعالیت های بدنی را انجام داده اند نسبت به اشخاص چاق غیرفعال، کمتر مستعد ابتلا به گاستروآنتریت(مشکلات معده و روده ای) می شوند. این پژوهش نشان می دهد که چاقی با افزایش تحریک پذیری روده، دردهای شکمی، یبوست و تورم ارتباط دارد. مصرف نوشابه های الکلی نیز در افزایش این مشکلات مؤثر است.

پروفسور رونال لوی از دانشگاه سیاتل واشنگتن اظهار می دارد: این موضوع اثبات شده که داشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت های بدنی منظم می تواند در سلامت افراد مؤثر باشد.

پروفسور لوی می گوید: پژوهشی که ما انجام دادیم اولین پژوهشی است که نشان می دهد داشتن این عادات سلامت بخش در جلوگیری از وقوع علائم گاستروآنتریت(ورم معده و روده) در افراد چاق مفید است. نتیجه این پژوهش در آینده برای درمان چاقی و اختلالات متعدد معده ای و علائمی که در این گروه از مردم شایع تر است، به کار خواهد رفت.

متوسط وزن آمریکایی ها نسبت به دو دهه گذشته در حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است. بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی اضافه وزن دارند و تقریباً از هر سه آمریکایی، یک نفر دچار چاقی است. امکان کاهش علائم گاستروآنتریت سبب می شود تا افراد چاق به فعالیت های بدنی مورد علاقه خود توجه کنند. این امر می تواند تفاوت میان داشتن یک زندگی بهنجار یا زندگی پر از درد و رنج را به خوبی نشان دهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر