|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۵۱

سرمربی یونان در گفتگو با سایت فیفا؛

سانتور سرمربی یونان می خواهد با صعود از مرحله ی گروهی تصور مردم یونان از تیم ملی کشورشان را عوض کند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛بدون هیچ مشکلی حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ فرانسه برای فرناندو سانتوز سرمربی تیم یونان تجربه ای خاص است.

عملکرد تیم یونان در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ چطور بود؟ فکر می کنم ۲۵ امتیاز برای راهیابی به رقابت های جام جهانی کافی باشد در ابتدا ما کمی نا امید شدیم ما بعد اعتماد به نفس خود را به دست آوردیم و توانستیم یکی ازتیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ باشیم.

سخترین لحظه ی شما در دور انتخابی کدام لحظه بود؟ قطعا دو بازی مقابل بوسنی را از یاد نخواهیم برد ما عادت نداشتیم که در مرحله ی انتخابی بازنده باشیم در۲۰ بازی مرحله ی انتخابی از زمانیکه من سرمربی شدم بوسنی تنها تیمی بود که توانست ما را شکست دهد ما می دانستیم که آنها امتیازات زیادی از دست داد ه اند و می خواهند در مقابل ما جبران کنم اما من از تنها چیزی که مطمئن بودم که تیم ما خود باوریش را از دست نخواهد داد.

هواداران یونان را چطور طرفدار انی می بینید؟ خوشبختانه در یکی، دو سال گذشته، هواداران ما نقش خیلی خوبی در بازی های ما داشته اند البته در گذشته هواداران چنین رفتاری نداشتند بنابر این ما در ورزشگاه های بازی می کردیم که همیشه ما را همراهی می کردند و همین باعثبالا رفتن اعتماد به نفس ما شد مردم یونان و تیم ملی این کشور برای هم شناخته شده هستند مردم یونان اعتقاد زیادی به تیم ملی کشورمان دارند رابطه ی خوبی بین تیم ملی و مردم برقرار است.

وقتی به جام جهانی راه یافته اید چه احساسی داشتید؟ من واقعا خوشحال بودم، هم برای خودم و هم برای بازیکنان همه احساس خیلی خوبی داشتیم برای یونان بسیار مهم بود تا به این رقابت راه یابد.

تیم یونان را چطور ارزیابی می کنید؟ ما به ورزش خود بازی می کنیم و تیمی هستیم که هر تیمی نمی تواند ما را شکست دهد از وقتیکه من مربی این تیم شده ام ۴۳ بازی انجام داده ایم و تنها در چهار بازی شکست خورده ایم البته ما می دانیم برای گل زدن باید جنگید.

آیا در نظر دارید که روش بازیکنان را عوض کنید؟ عوض کردن روش بازی بسیار سخت است در سطح باشگاهی به دلیل اینکه بازیکنان هر روز در تمرین هستند آسانتر است مربی می تواند افکار خود را به تیم القا کند اما در سطح تیم ملی خیلی مشکل است من باید فلسفه ی فو تبالیم را به تیم یونانی القا می کردم که فرم خاص خود را داشته و عوض کردنش بسیار سخت بود.

هدفمان در جام جهانی چیست؟ ما بسیار مصم هستیم تا از مرحله ی گروهی عبور کنیم تیم یونان تا به حال موفق نشده است که از مرحله ی گروهی عبور کند این آرزوی ماست ما می خواهیم که در مسابقه ی اول برنده باشیم و نظر مردم یونان را نسبت به فوتبال این کشور تغییر دهیم اگر بتوانیم برنده ی بازی اول باشیم به نظر من می توانیم از مرحله گروهی راحت تر عبور کنیم بعد از آن باید نسبت به هر مسابقه در زمان خودش فکر کنیم ما با تمام قدرت برزیل خواهیم رفت من طوری با تیم کار خواهم کرد که بازیکنان در زمین احساس راحتی کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر