|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۲۵

فرناندو تورس بازیکن باشگاه فوتبال چلسی و تیم ملی فوتبال اسپانیا است که با بازی خوبی که در چلسی داشته است احتمال می رود که یکی از مسافران برزیل ۲۰۱۴ باشد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، فرناندو خوزه تورس سانز ملقب به ال نینو زاده مارس ۱۹۸۴ در شهری درنزدیکی مادرید است.

اوهم اکنون بازیکن باشگاه فوتبال چلسی وتیم ملی فوتبال اسپانیاست.

به او به خاطر چهره نوجوانانه اش لقب ال نینو به معنی " بچه " را داده اند.

فرناندو فوتبالش را در پنج سالگی با تیم پارکو آغاز کرد.

او در ابتدا می خواست مانند برادرش دروازه بان شود اما وقتی هفت ساله بود در یک بازی دو دندان جلویش را از دست داد و مجبور به استفاده از پروتز مصنوعی شد و بعد ازآن به خواسته ی مادرش پست خود را تغییر داد و مهاجم شد.

تورس در یازده سالگی با به ثمر رساندن ۵۵ گل برای تیمش توانست جزء یکی از سه بازیکنی باشد که اجازه حضور درتست تمرینی اتلتیکو مادرید را به دست آورده و سرانجام پس از جلب نظر کادر فنی این تیم توانست قرار دادش را در سال ۱۹۹۵ با اتلتیکو مادرید امضا کند.

فرناندو تورس در سال ۲۰۰۷ به باشگاه لیورپول پیوست. او علی رغم پیشنهاد های مالی بهتر از سوی دیگر باشگاه ها، لیورپول را انتخاب کرد.

تورس پس از پیوستن به لیورپول امیدوار بود که بتواند به واسطه شش فصلر حضورش در کنار بازیکنان بسیار خوب آن بازی کند و گلهای زیادی را به ثمر برساند.

به گفته خود وی بین بازیکنانی که در دسته دوم اسپانیا بازی می کرد با بازیکنی که الان هستم تفاوتهای فیزیکی و فنی زیادی است و مهمترین آنها نوع حرکن من در میلان است.

به مرور زمان بدون آنکه حس کنی یاد می گیری که بهتر حرکت کنی خیلی کمتر می دوی وبیشتر با توپ کار می کنی سرعتت بالا میرود و می توانی دردفاع هم به تیم کمک کنی.

او می گوید دانستن این که در کجای زمین قرار بگیری چیزی است که در طول تجربه مسابقات می توانی آن را یاد بگیری.

باشگاه فوتبال چلسی

فرناندو در سال ۲۰۱۱ با مبلغ پنجاه میلیون پوند به باشگاه فوتبال چلسی پیوست اما در پنجاه بازی که تا ماه مارس ۲۰۱۲ برای چلسی انجام داد هرگز فروغ دوران لیورپول را نداشت و با افت سختی مواجه شد وطی پنجاه مسابقه تنها موفق به پنج بار گلزنی شد این افت باعثشد که وی برای دیدار دوستانه تیم ملی اسپانیا مقابل ونزوئلا نیز به تیم ملی دعوت نشود اما ناکامی هایش در چلسی با گل حساسی که درنیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به بارسلونا زد پایان یافت و او توانست دراین مسابقات به همراه تیم چلسی به کاپ لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲ دست پیدا کند.

بازی های ملی

تورس در چهارده سالگی به عنوان بهترین بازیکن رده سنی خودش در اروپا انتخاب شد.

او توانست به همراه تیم ملی اسپانیا عنوان قهرمانی را در جام ملتهای اروپا و در رده سنی زیر شانزده سال به دست آورده و عنوان بهترین بازیکن و گلزن آن دوره از مسابقات را از آن خود کند.

این بازیکن به همراه تیم ملی اسپانیا قهرمان جام ملتهای اروپا در رده سنی زیر ۱۹ سال شد و عنوان آقای گلی مسابقات را به دست آورد.

نخستین بازی او در تیم ملی بزرگسالان اسپانیا در سال ۲۰۰۳ در برابر تیم ملی پرتغال بود.

او به همراه تیم ملی در سه تورنمنت مهم یعنی یورو ۲۰۰۴، جام جهانی ۲۰۰۶ و یورو ۲۰۰۸ شرکت داشت.

فرناندودرجام ملتهای اروپا ۲۰۰۸ مجموعاً دو گل در مقابل تیم های سوئد و آلمان به ثمر رساند در جام جهانی برزیل ۲۰۱۰ شرکت داشتند و در فینال و در دقایق پایانی به زمین رفت.

ودر گل پیروزی اسپانیا مقابل هلند نقش اساسی داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر