|
|
کدخبر: ۱۴۹۱۰۴

ورزشگاه شهید دستگردی در همسایگی ورزشگاه راه آهن در شهرک اکباتان قرار دارد و دارای گنجایش ۸۲۵۰ تماشاگر است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، ورزشگاه شهید دستگردی یک ورزشگاه فوتبال در شهرک اکباتان تهران است این ورزشگاه در همسایگی ورزشگاه راه آهن قراردارد.

***پیشینه این ورزشگاه
ورزشگاه شهید دستگردی در سال ۱۳۸۱ ساخته شده و دارای گنجایش برابر ۸۲۵۰ تماشاگر است این ورزشگاه از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ ورزشگاه اختصاصی باشگاه فوتبال پاس تهران بود که پس از فرو پاشی این ورزشگاه در اختیار باشگاه استیل آذین قرار گرفت هم اکنون تیم ملی فوتبال جوانان ایران از آن بهره می گیرد.

*** امکانات ورزشگاه شهید دستگردی
این باشگاه دارای زمین بسکتبال، والیبال، استخر، سونا، سالن کشتی و جودو می باشد.

***تورنمنت های بین المللی و دیدار های مهم در سال
۱۳۸۴ در دیدار سوپر جام فوتبال ایران بین دو تیم فولاد خوزستان و صبا باتری که به برد چهار بر صفر صبا باتری انجامید در این ورزشگاه برگزار شد.

این ورزشگاه میزبان دیدار های خانگی تیم فوتبال پاس تهران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۵ بود باشگاه فولاد خوزستان نیز که در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۶ جواز حضور در مسابقات را به دست آمده بود به دلیل آماده نبودن ورزشگاه خانگی خود، تختی اهواز بازی های آسیایی اش را در ورزشگاه شهید دستگردی تهران انجام داد ورزشگاه شهید دستگردی به همراه ورزشگاه راه آهن میزبان پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال زیر۱۶ سال آسیا در سال ۲۰۱۲ بودند که با شرکت شانزدهم کشور آسیایی در تهران برگزار شد.

همچنین بازی های تیم ملی فوتبال سوریه از سری مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ به دلیل درگیری های داخلی این کشور در ورزشگاه شهید دستگردی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر