|
|
کدخبر: ۱۵۰۴۴۳

بازی ای که امروزه با عنوان سایکل پولو معرفی می شود، شبیه به بازی سنتی چوگان است که در آن از دوچرخه به جای اسب استفاده می شود.

به گزارشگروه ورزش باشگاه خبرنگاران؛ بازی ای که امروزه با عنوان سایکل پولو معرفی می شود، شبیه به بازی سنتی چوگان است که در آن از دوچرخه به جای اسب استفاده می شود. این ورزش در سال ۱۸۹۱ بطور رسمی توسط ریچارد جی مکردی در ایرلند ابداع گردید.
از سال ۲۰۰۷ این بازی طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است و تیمهای بسیاری در سراسر جهان در حال شکل گیری هستند. امروزه سایکل پولو در کشورهایی همچون ایالات متحده، فرانسه، هندوستان، ایرلند، آلمان، انگلستان، مجارستان، استرالیا و کانادا بازی می شود.تاریخچه:

این بازی در سال ۱۸۹۱ توسط یک ایرلندی به نام ریچارد جی مکردی ابداع گردید. در همان سال اولیه مسابقه سایکل پولو بین تیمهای اسکالپ و اون هاست سی سی برگزار شد. در پایان قرن نوزدهم، بازی وارد انگلستان، ایلات متحده و فرانسه گردید. اولین مسابقه بین المللی در سال ۱۹۰۱ بین تیمهای ایرلند و انگلستان برگزار شد. در مسابقات المپیک سال ۱۹۰۸ لندن، اولین بار در این بازی انجام شد در ان تیم ایرلند در مقابل تیم آلمان فاتح میدان شد و مدال طلا رااز آن خود کرد.
در طی دهه ۱۹۳۰ بازی در انگلستان به اوج مجبوبیت خود رسید که در ان لیگهای منطقه ای برگزار می شد. در طول این مدت، در فرانسه نیز لین ورزش با تاسیس لیگ سایکل پلو به اوج خود رسید.
آرام آرام بازیهای بین المللی بین فرانسه و انگلستان برگزار شد. ده ۱۹۸۰، دهه اوجگیری دو قدرت برتر در سایکل پولو یعنی هندوستان و ایالات متحده بود. انجمن رسمی سایکل پولو در سال ۱۹۹۶ در ایالات متحده برگزار شد. در سال ۱۹۹۹ رقابتهای بعدی در ونکوور کانادا برگزار شد که در آن رقابتها، هندوستان فاتح میدان بود.در رقابتهای ۲۰۰۴، ایالات متحدهخ فاتح میدان بود که در این رقابتها، تیمهای هندوستان، کانادا، فرانسه و پاکستان حضور داشتند. امروزه بازیهای سازماندهی شده ای در آرژانتین، استرالیا، کانادا،، فرانسه، آلمان، انگلستان، هندوستان، ایرلند، مالزی، نیوزیلند، پاکستان، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سوئیس و ایلات متحده انجام می شود.

در سال ۲۰۰۱، سایکل پولو توسط اتحادیه بین المللی دوچرخه سواران مجدداً سازماندهی شد.
نوع جدیدی از سایکل پولو که سایکل پولو در محودوده شهری نامیده می شود در سال ۲۰۰۷ مودر توجه رسانه های ایالت متحده و کانادا قرار گرفت. ای بازی کمتر حالت رسمی به خود گرفته است و دارای قوانینی است که برای محیط های شهری تطبیق شده است.
قوانین سایکل پولو در بازی جدیدی با عنوان سگ وی پولو بکار رفته است.

ارسال نظر