|
|
کدخبر: ۱۵۰۴۹۲

سردار آزمون بازیکن فوتبال اهل ایران است که اکنون در باشگاه " روبین کازان " روسیه بازی می کند او پیراهن شماره ۶۹ را در این تیم بر تن می کند و پست مهاجم را دارد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، " سردار آزمون " در ۱۱ دی ماه سال ۱۳۷۳ در گنبد کاووس در خانواده ای ورزشی به دنیا آمد.

پدر سردار " خلیل آزمون " و عموی او " مجید آزمون " از والیبالیست های خوب کشور در سالهای نه چندان دور بودند.

سردار آزمون ابتدا کار خود را از تیم جوانان اتکا گلستان شروع کرد و پس از درخشش در آنجا راهی جوانان سپاهان شد و کم کم به تیم بزرگسالان سپاهان راه پیدا کرد اما در آنجا مورد بی مهری مربیان قرار گرفت و در طول حضور در این تیم حتی یک بازی هم انجام نداد.

وی پس از درخشش در جام دوستی روسیه به همراه تیم جوانان و پس از آنکه در آن مسابقات بعد از زدن ۷ گل در ۶ مسابقه آقای گل شد مورد توجه چند تیم بزرگ اروپایی از جمله اینترمیلان و روبین کازان روسیه قرار گرفت.

سردار ابتدا با روبین کازان توافقات اولیه را انجام داده بود که پیشنهاد اینترمیلان به دست این بازیکن رسید و وی فقط با توجه به توافقات اخلاقی حاضر پیشنهاد اینتر را نپذیرفت.

این درحالی است که بسیاری از بازیکنان با تیمی قرارداد امضا می کنند و بعد بنا به دلایلی به تیم دیگر می روند و این حرکت سردار آزمون نشانه شعور فوتبالی بالای این بازیکن و روحیه ورزشکاری او بود.

به هر حال سردار در میان سکوت رسانه های ایران و بسیار غریبانه در آذر ماه سال ۹۱ به باشگاه روبین کازان روسیه رفت.

وی ابتدا با تیم دوم روبین کازان تمرین می کرد که البته پس از مدتی مورد توجه مربی تیم اول روبین کازان قرار گرفت و با این تیم مشغول به کار شد.

سردار اولین گل خود در تیم بزرگسالان روبین کازان را در دیدار برگشت مرحله پلی آف لیگ اروپا برابر تیم مولده به ثمر رساند.

آزمون همچنین یکی از بازیکنانی است که تیم ملی جوانان در مسابقات انتخابی در بازی با لبنان به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد و ۲ گل زد.

وی اخیرا تقریبا در همه بازی های روبین کازن جزء لیست ۱۸ نفره تیم بوده، کاری که حقیقی دروازه بان سابق پرسپولیس در روبین کازان موفق به انجام آن نشده است.

این ستاره ترکمنی یکی از بازیکنان مدنظر کی روش است که در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می تواند تیم ایران را همراهی کند و بتواند در کنار سایر بازیکنان خاطره خوشی را برای تمام ایرانیان به جای بگذارند.

انتهای پیام /

ارسال نظر