|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۹۸

همه دیگر می دانند که رانندگان فرمول یک خیلی خوب پول در می آورند، بیش از همه رانندگان جهان. ولی شاید همه ندانند که این رانندگان در پایان سال چیزی حدود ۱۵۰ میلیون دلار به خانه می برند.

به گزارشگروه ورزش باشگاه خبرنگاران؛ خودروهای مسابقات فرمول یک مانند جت های کوچک هستند. به همین دلیل است که رانندگان آنها دستمزد بالایی می گیرند، چون شغل بسیار خطرناکی است. این مسابقات تماشاگران زیادی دارند و به همین دلیل پول زیادی هر سال وارد به این ورزش تزریق می شود.

لیست زیر شامل پردرآمدترین رانندگان فرمولا وان در سال ۲۰۱۳ می شود:

۱۰. رومن گروژان–۱.۵میلیوندلار
این راننده برای تیم فرمولا وانLotusرانندگی کرد. رومن گروژان اصالتاً فرانسوی است، ولی در حال حاضر در سوئیس زندگی می کند. البته با درآمدی که او دارد تقریباً در هر جای دنیا که بخواهد می تواند زندگی کند.

۹. سرجیو پرز–۲.۵میلیوندلار
پرز راننده تیم اتومبیل رانی مک لارن است و همه می دانند که او یک راننده مکزیکی است.
با اینکه پرز در میان پردرآمدترین رانندگان دنیا قرار دارد، ولی نسبت به رقبایش کم سن و سال تر است. بنابراین درآمد او با گذشت زمان افزایشی چشمگیر خواهد یافت.

۸. کیمی ریکونن–۳میلیوندلار
کیمی در سال ۲۰۰۷ قهرمان دنیا در مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان شد. او حالا برای تیم لوتوس رانندگی می کند. نکته جالب در مورد این راننده اینجاست که با آنکه او در حال حاضر در لیست پردرآمدترین رانندگان دنیاست، ولی چند سال پیش او دستمزد بسیار بالاتری می گرفت.

۷. فلیپه ماسا–۶میلیوندلار
این راننده تیم فراری اصالتاً برزیلی است. درآمد او در سال ۲۰۱۳ برای راننده ای که هرگز قهرمانی فرمولا وان در دنیا را بدست نیاورده، رقم بدی نیست.

۶. مارک وبر–۱۰میلیوندلار
مارک وبر اهل استرالیا است و راننده تیم اتومبیل رانیRed Bullاست. او نیز مانند فلیپه ماسا هرگز قهرمان فرمولا وان نشده است، ولی با این حال هر سال دستمزد او بالاتر می رود. با وجود اینکه او هیچ بردی نداشته، یکی از بهترین رانندگان دنیا محسوب می شود و رقیب سرسختی محسوب می شود.

۵. نیکو رُسبرگ–۱۱میلیوندلار
نیکو رسبرگ راننده تیم مرسدس است. او یکی از رانندگان آلمانی مسابقات فرمولا وان است و نفر پنجم در لیست پردرآمدترین رانندگان دنیا در سال ۲۰۱۳ قرار دارد.

۴. سباستین وتل–۱۲میلیوندلار
وتل نیز برای تیم ردبول رانندگی می کند. آنهایی که اغلب مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان را دنبال می کنند، حتماً او را می شناسند. او چند رکورد در حرفه رانندگی اش زده است و در این ورزش حرفه ای محسوب می شود. نکته جالب اینجاست که او جوانترین راننده ای است که تابحال در این مسابقات شرکت کرده است.

۳. جنسون باتن–۱۶میلیوندلار
اگر از تیم مک لارن چیزی شنیده باشید، احتمالاً جنسون باتن را می شناسید. او یک راننده انگلیسی است که در سال ۲۰۰۹ برنده مسابقات قهرمانی دنیا شد. شاید به همین دلیل باشد که او اینقدر درآمد دارد. آنهایی که مجله " دنده ۵ "(Top Gear) را می خوانند به یاد دارند که او در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ " مرد سال " شد.

۲. لوئیس همیلتون–۲۷میلیوندلار
این مرد در سال ۲۰۰۸ قهرمان دنیا شد و در سال ۲۰۰۷ فقط با اختلاف یک امتیاز دوم شد.
لوئیس همیلتون یکی از پردرآمدترین رانندگان در این مسابقات است. او بخاطر حضور در تبلیغات ریبوک و پوما نیز معروف است و در حال حاضر برای تیم مرسدسAMGرانندگی می کند.

۱. فرناندو آلونسو–۳۰میلیون دلار
آلونسو دو بار برنده مسابقات قهرمانی دنیای فرمولا وان شده است. به همین دلیل است که دستمزدهای میلیونی می گیرد و بالاترین دستمزد را در میان رانندگان فرمولا وان در سال ۲۰۱۳ داشته است. او اسپانیایی است و با فراری قرارداد دارد.
انتهای پیام /

ارسال نظر