|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۹۸

دنیا ورزش امروز و اقتصاد در آن باعثشده است که افرادی با فکر استفاده از موقعیت مادی دنیای ورزش شوند. یکی از این افراد، مزدک میرزایی، گزارشگر و مجری برنامه های ورزشی کشورمان است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، مزدک میرزایی، گزارشگر و مجری این روز های تلویزیون کشورمان است که علاوه بر گزارش گری بازی های فوتبال، به گونه ی دیگری در دنیای اقتصادی ورزش گذاشته و مشغول فعالیت است.

گزارشگر خوش صدای برنامه های ورزشی علاوه بر حضورش در تلویزیون، در یکی از روزنامه ها و یک سایت ورزشی نیز نویسنده گزارش لیگ قهرمانان اروپاست و ترجمه مقالات ورزشی مجلات اروپایی را بر عهده دارد. اما علاوه بر این ها شغل دیگری دارد که شنیدن آن ممکن است توجه بسیاری را برانگیزد.

مزدک میرزایی با چیزی که جلوی دوربین نشان می دهد، کاملا متفاوت است. لباس گرمکن ورزشی و داد و بیداد های او بر سر بازیکنان، کاراکتری است که کسی از او انتظار ندارد. اما مجری و گزارشگر خوش صدای تلویزیون دوره مربیگری C و D را پشت سر گذاشته و با توجه به گذراندن کلاس هایی در این باره، مدرک آن را نیز دریافت کرده است. آموزش فوتبال به افرادی که می خواهند فوتبال یاد بگیرند، شغل دومی است که مزدک انتخاب کرده است.

او معتقد است که در گذشته بازیکنان فوتبال از زمین های خاکی به تیم های بزرگ راه پیدا می کردند اما بهتر است این روزها بچه ها به جای بازی در کوچه و خیابان به مدرسه فوتبال بیایند، چون تاثیر بیشتری دارد. البته این مورد را هم نباید فراموش کرد که کسانی که به مدرسه فوتبال می آیند، از قشر بالای جامعه هستند و همیشه هم اینطور بوده که فوتبالیست های خوب از قشر پایین بیایند. اما الان دیگر نمی شود در خیابان بازی کرد. مکان های ورزشی زیاد شده و بهتر است در مدرسه های فوتبال زیر نظر مربی فکر و ذهن بچه ها را آماده کرد. به این ترتیب می توان در آینده به کسانی که در مدرسه فوتبال آموزش دیده اند، کمک بیشتری کرد.

گفتنی است، که اسم وی به عنوان بری در فوتبال در جذب شاگردانش بی تاثیر نبوده و همین امر باعثشده تا بسیاری از فوتبالی ها فرزندانشان را برای تعلیم این ورزش نزد میرزایی ببرند.

محله ای که مدرسه فوتبال مزدک تاسیس شده است، در نزدیکی محل زندگی علی کریمی بازیکن با تجربه و خوب فوتبال کشورمان قرار دارد و به همین دلیل او تصمیم گرفته که فرزندانش را در همین مدرسه ثبت نام کند.

" هاوش " و " هیرسا " پسران علی کریمی ۲ شاگرد مزدک میرزایی هستند که تحت نظر وی و به صورت آکادمیک در حال آموزش و یاد گرفتن فوتبال هستند و قدم در راه پدر گذاشته و حرفه پدرشان را در پیش گرفته اند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین