|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۱۱

سرمربی کره جنوبی در گفتگو با سایت فیفا:

میونگ بو سرمربی تیم کره معتقد است برای شگفتی آفریدن در جام جهانی باید تلاش زیادی کرد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانبسیاری بازیکنان خوب تیم کره جنوبی در طول این سال ها در جهان اعتبار خوبی بدست آوردند در بین این بازیکنان شاخص به نظر می رسد چابوم کن و هونگ میونگ بو بهترین فوتبالیست هایی هستند که از این تیم آسیایی به جهان فوتبال معرفی شده اند.

میونگ بو در جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی ژاپن کاپیتان تیم بوده و نقش کلیدی در تیمش ایفا می کرد اما در حال حاضر وی پس از ۴ بار حضور در جام جهانی به عنوان بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مربیگری را تجربه خواهد کرد.

*شما در ۴ جام جهانی حضور داشتید آیا می توانید تجربه هایتان را به بازیکنانتان منتقل کنید؟

رقابت های جام جهانی تورنمتی بسیار خاص است که هر تیمی باید به بهترین نحو خود را آماده کند. انتقال تجربیاتم به بازیکنان جوانتر کار راحتی نیست مهمترین مسئله این است که تیم به خوبی برای این رقابت ها آماده شود. من مطمئن هستم مردان من با اعتماد به نفس کامل گام به این رقابت ها خواهند گذشت.

*آیا خاطره ای از اولین حضورتان در جام جهانی در سال ۱۹۹۰ دارید؟ به خصوص اولین بازیتان مقابل تیم بلژیک؟

من در آن جام جهانی بسیار جوان بودم و بازی در تیم ملی کشورم برایم افتخار بزرگی بود به خوبی آن بازی را به یاد می آورم که ۲ بر صفر نتیجه را واگذار کردیم. در کل تجربه خوبی برای ما نبود اما من به شخصه از حضورم در تیم ملی کشورم بسیار راضی بودم.

*نظرتان راجع به جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا جایی که ۳ بر ۲ بازی را به آلمان واگذار کردید، چیست؟

در آن بازی فشار زیادی بر روی تیم ما بود. ما بازی را خیلی بد شروع کردیم و در نیمه اول سه گل دریافت کردیم بیاد می آورم که هوا بسیار گرم بود و ما از لحاظ فیزیکی بسیار تحلیل رفته بودیم اما علی رغم تمام آن اتفاقات تیم ما در نیمه دوم به خوبی ظاهر شد و توانستیم ۲ گل به ثمر برسانیم.

*چه خاطراتی از جام جهانی ۲۰۰۲ دارید؟

در آن زمان من کاپیتان تیممان بودم و مسئولیت زیادی را به دوش می کشیدم بهترین خاطره من برد تیم ما در بازی اختتامیه در مقابل تیم لهستان است آن پیروزی اولین پیروزی تیم ما در کل جام های جهانی بود.
*آیا فکر می کنید بازیکنانتان در برزیل هم چنین موفقیت هایی کسب کنند؟

واقعا سخت است برای اینکه شگفتی آفریدن در برزیل به تلاش و فداکاری زیادی احتیاج است.

*مربیان هلندی که با آنها کار کرده اید چه تاثیری روی شما داشته اند؟

من با گاس هیدینگ، پیم وربیگ و دیک آدوکات بطور خیلی نزدیک کار کرده ام و از آنها چیزهایی خیلی زیادی آموخته ام آنها به من یاد داده اند که چطور تیمم را سازماندهی و تمرین دهم.

*تیم کره جنوبی تقریبا به سختی به رقابت های جام جهانی راه یافت آیا تیم های آسیایی در طول این سال ها پیشرفت زیادی کرده اند؟

در آسیا بسیاری از کشورها برای پیشرفت فوتبالشان سرمایه گذاری های زیادی کرده اند ما در طول رقابت های انتخابی جام جهانی مشکلات زیادی داشتیم اما توانستیم خود را در جمع مدعیان نگه داریم.

*آیا از بازیکنان جوانتان در جام جهانی استفاده می کنید؟

ما از استعدادهای فراوانی بهره می بریم تیم زیر ۲۳ ساله های ما در المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ مدال برنز را کسب کرد اما باید آن خاطرات خوب را کنار بگذاریم و فقط به حرکت به سوی جلو فکر کنیم المپیک و جام جهانی دو تورنمت متفاوت هستند تیم ما هنوز جا برای پیشرفت دارد. ما هرچه در توان داریم را به کار می گیریم تا بتوانیم پیشرفت کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر