|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۸۷

عملکرد فدراسیون تیراندازی در سال ۹۲ که شامل مسابقات داخلی و برون مرزی است را در این گزارش به آن خواهیم پرداخت.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، فدراسیون تیراندازی عملکردهای گوناگونی را در سال ۹۲ در کارنامه خود به ثبت رسانده است که در اول به مسابقات داخلی آن در سال ۹۲ می پردازیم.

از ۱۳ الی ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۱ مرحله اول آزاد اهداف پروازی در مجموعه ورزشی آزادی در رده سنی جوانان و بزرگسالان به منظور استعدادیابی، انتخاب تیم ملی و سطح بندی، بعد از آن در روزهای ۲۲ و ۲۳ فروردین مرحله اول آزاد تفنگ و تپانچه در رده سنی جوانان و بزرگسالان در مجموعه ورزشی آزادی، مرحله دوم آزاد اهداف پروازی در ۱۹ الی ۲۳ فروردین ۹۲ در رده سنی جوانان و بزرگسالان در مجموعه ورزشی آزادی، در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه در رده سنی جوانان و بزرگسالان در مجموعه ورزشی آزادی مرحله دوم آزاد تفنگ و تپانچه، مرحله سوم آزاد اهداف پروازی از ۲۹ اردیبهشت ماه شروع شد و تا سوم خرداد ادامه داشت و همچنین مرحله چهارم آزاد اهداف پروازی از ۲۷ الی ۳۱ خرداد ماه برگزار شدند.

از ۵ الی ۷ تیرماه مرحله اول تراپ بادی سطح " ب " در رده سنی آزاد، مرحله سوم آزاد تفنگ و تپانچه در روزهای ۷ الی ۱۴ تیرماه، در روزهای ۲۶ الی ۳۱ مرداد ماه مرحله پنجم آزاد اهداف پروازی مطابق برنامه، قهرمانی کشور اهداف پروازی و قهرمانی کشور تفنگ و تپانچه در ۲ رده سنی بزرگسالان و جوانان در شهریور ۹۲ در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شدند.

مرحله چهارم و پنجم آزاد تفنگ و تپانچه ۲۸ الی ۳۰ آبان ماه و ۱۳ الی ۱۶ اسفند ماه در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

اما مهمتر از تمامی این مسابقات، ششمین دوره قهرمانی سلاح های بادی آسیا بود که از ۲۷ مهر لغایت ۴ آبان برگزار شد.

مسابقات زمستانی سلاح های بادی مرحله اول آن ۲۰ الی ۲۲ آذر ماه و مرحله دوم آن ۲۵ الی ۲۷ دی ماه و مرحله سوم(مرحله نهایی) ۱۸ الی ۲۰ بهمن ماه در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

اردوها و مسابقات برون مرزی و فعالیت های بین المللی مسابقات جهانی العین امارات که در ۲۶ فروردین ماه سال ۹۲ اعزام شدند در رده سنی بزرگسالان در امارات در رشته اهداف پروازی با ۱۲ ورزشکار از کشورمان شرکت کردند.

مسابقه دیگری که تیراندازان بزرگسال در رشته تفنگ با هشت شرکت کننده در آن حضور یافتند، مسابقات جایزه بزرگ پلزن بود که در کشور چک بوده است.

همچنین تیم ملی بزرگسالان در رشته تفنگ در ۱۶ اردیبهشت در آلمان اردو تمرینی هانوفر با تعداد ۸ ورزشکار برگزار کردند.

مسابقات جهانی مونیخ که در آلمان برگزار شد یکی از بیشترین شرکت کنندگان از کشورمان را با ۱۶نفر در برداشت بزرگسالان و جوانان در ۱۳ خرداد ماه با ۱۵ ورزشکار در رشته اهداف پروازی عازم مسابقات بین المللی جوانان زول در آلمان شدند. همچنین در همین رشته مسابقات جهانی گراندا در اسپانیا با حضور ۹ نماینده از کشورمان برگزار شد.

یکی دیگر از مسابقات برون مرزی جوانان مسابقات بین المللی اینسبورگ در اتریش با ۱۶ ورزشکار از کشورمان بوده است.

مسابقات دانشجویان جهان در رده سنی جوانان و بزرگسالان در روسیه در رشته تفنگ و تپانچه برگزار شد.

دومین بازی های آسیایی دررده سنی نوجوانان در همین رشته در چین برگزار شد.

در رشته اهداف پروازی نیز درمسابقات آسیایی ۶ نفر از نوجوانان کشورمان در چین شرکت کردند. همچنین مسابقات آسیایی بزرگسالان این رشته در قزاقستان با حضور ۱۵ ورزشکار اهداف پروازی کشورمان برگزار شد.

لازم به ذکر است که مسابقات آسیایی در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان درتهران در رشته تفنگ و تپانچه برگزار شد.

مسابقات بادی آزاد پلزن در رده سنی بزرگسالان با ۱۶ نماینده از کشورمان درچک برگزار شد، مسابقات بادی آزاد مونیخ دررده سنی بزرگسالان در آلمان با حضور ۱۶ نماینده از کشورمان در آلمان در رشته تفنگ و تپانچه برگزار شد.
آخرین مسابقه برون مرزی بادی و درکل تیراندازی مسابقات بادی آزاد لهستان در اسفند ۹۲ در رده سنی بزرگسالان درلهستان با ۱۶ ورزشکار از ایران برگزار شد.

*رتبه های لیگی تیر اندازان درسال ۹۲

ابراهیم برخورداری درماده های ۱۰ و ۵۰ و ۲۵ متری تپانچه انفرادی به ترتیب رتبه های ۱۱ و ۱۱ و ۴ کسب کرده است. رتبه تیمی این تیر انداز ۲،۴، ۴ است.

الهام هریجانی درماده ۲۵ و ۱۰ متر تپانچه انفرادی به ترتیب رتبه های ۱۶ و ۸ را کسب کرده است. رتبه تیمی این تیرانداز ۲ است.
امیرحسین گل پسند در ماده ۱۰،۵۰، ۵۰ متر تفنگ به ترتیب رتبه های ۲،۵، ۴را کسب کرده و رتبه تیمی این تیرانداز ۱،۲، ۲ است.

بهناز غلامی در ماده های ۲۵ و ۱۰ متر تپانچه انفرادی رتبه های ۱۵ و ۷ را کسب کرده و رتبه تیمی این تیر انداز در ۱۰ متر ۲ است.

پوریا نوروزیان در ماده ۱۰ متر تفنگ انفرادی و تیمی رتبه ۲ را کسب کرده است.

چنگیز مسیب زاده در ماده های ۵۰،۲۵، ۲۵ متر تپانچه انفرادی به ترتیب رتبه ۱۴،۱۰، ۹ را کسب کرده است و رتبه تیمی این تیر انداز ۱۴،۱۰، ۹ است.

حسین باقری در ماده های ۱۰ و ۵۰متر تفنگ انفرادی به ترتیب رتبه های ۲ و۴ را کسب کرده است و رتبه تیمی این تیر انداز در تفنگ ۱۰متر ۶ است.

دنیا فرزاد خواه درماده های ۵۰،۵۰، ۱۰ متر تفنگ انفرادی رتبه های ۴ و ۲ را کسب کرد. همچنین رتبه تیمی این بازیکن ۴و ۲است.

زهرا هاشمی در ماده ۵۰ مترتفنگ دارز کش انفرادی رتبه ی ۲۱ را کسب کرده است.

سارینا قرائت در تپانچه ۲۵ متر رتبه انفرادی ۱۰ و در ۱۰ متر تپانچه تیمی رتبه ۲ را کسب کرده است.

سامان شهسواری در ماده ۵۰ متر تفنگ رتبه تیمی ۴ را کسب کرده است.

سپهر صفاری در تپانچه بادی ده متر رتبه تیمی ۲ را کسب کرده است.

سولماز نقی لو در تفنگ ۵۰ متر در وضعیت زنان جوان رتبه تیمی ۲ را کسب کرده است.

صفیه صحرا گرد در ماده تفنگ ۵۰ متر درازکش بانوان رتبه انفرادی ۱۵ را کسب کرده است.

همچنین رتبه تیمی این تیر انداز در تفنگ درازکش بانوان و ۵۰ متر سه وضعیت به ترتیب رتبه های ۴.۶ را کسب کرده است.

علیرضا قیاسی در تپانچه ۲۵ متر رتبه تیمی ۴ را کسب کرده است.

علیرضا میرزایی در تپانچه ۱۰ متر مردان نوجوان هم در انفرادی و هم تیمی رتبه دو را کسب کرده است.

فاطمه حسینی در تپانچه ۱۰ متر زنان رتبه تیمی ۲ را کسب کرده است.

فاطمه طاهری در تفنگ ۱۰ متر زنان جوان رتبه انفرادی ۵ را کسب کرده است.

فاطمه کرم زاده در تفنگ ۱۰ متر رتبه تیمی ۷ و مائده امین زاده در ماده ۵۰ متر تفنگ دراز کش رتبه تیمی و انفرادی به ترتیب ۸.۲ را کسب کرده اند.

محدثه لطفی در ماده های ۲۵ متر پتانچه رتبه ۱۳ انفرادی را در ۲۵ متر و رتبه ۲ تیمی در ۱۰ متر را کسب کرده است.

محمد احمدی در ماده های ۱۰.۵۰. ۲۵ استاندارد و ۲۵ متر نسترفایر به ترتیب رتبه های انفرادی ۶.۸. ۵.۷ را کسب کرده همچنین رتبه تیمی این تیرانداز ۸.۴. ۴.۲ است.

محمدحسین کریمی در ماده های ۱۰.۵۰ متر تفنگ رتبه انفرادی ۷.۴ را کسب کرده است و رتبه تیمی تیرانداز در تفنگ ۵۰ متر تفنگ دراز کش ۵۰ متر رتبه دو را کسب کرده است.

محمدرضا سمع در ماده ۱۰ متر تفنگ رتبه انفرادی را بدست آورده است.

محمد رضا محمودی در ماده های ۱۰.۵۰ متر تپانچه رتبه انفرادی ۸.۸ را کسب کرده است.

مرتضی المحمدی در تپانچه ۱۰ متر مردان نوجوانان رتبه تیمی دو را کسب کرده است مریم سلطانی در تپانچه ۲۵ متر رتبه انفرادی ۱۰ را کسب کرده است.

مریم طالبی در ماده های ۵۰ متر تفنگ دراز کش بانوان و ۵۰ متر سه وضعیت زنان به ترتیب رتبه های تیمی ۴.۶را کسب کرده است.

همچنین در ماده های ۵۰ و ۱۰ متر تفنگ رتبه انفرادی ۱۸.۵ را کسب کرده است.

مصطفی منتظرالیه در تپانچه ۵۰ متر رتبه انفرادی ۵ را کسب کرده است.

معین معدنچی در ماده های ۵۰ متر تفنگ دراز کش و ۵۰ متر تفنگ رتبه تیمی ۲ را کسب کرده است همچنین رتبه انفرادی این تیر انداز در تفنگ ۵۰ متر است.

مه لقا جام بزرگ در ماده های ۵۰ متر تفنگ و تفنگ دراز کش رتبه تیمی ۴.۶ ودر تفنگ دراز کش ۵۰ متر رتبه ۱۱ انفرادی را کسب کرده است.

مهدی تندری در تپانچه ۱۰ متر مردان نوجوان رتبه تیمی ۲ را به دست آورده است.
مهدی جعفری پویا در ماده های ۱۰ متر تفنگ رتبه های تیمی ۲ و۴ و رتبه انفرادی ۵ و ۶ را کسب کرده است.

مهدی غلامی در تپانچه ۵۰ متر مردان رتبه انفرادی ۱۱ را بدست آورده است مهسا عروجی در ماده های ۲۵ و ۱۰ متر تپانچه به ترتیب رتبه های ۷ و ۸ و در تپانچه ۱۰ متر رتبه تیمی ۲ را کسب کرده است.

نجمه خدمتی در ماده های ۵۰ متر دراز کش ۵۰ متر سه وضعیت زنان و ۱۰ متر زنان نوجوان به ترتیب رتبه های ۵ و ۵ و۲ و در تفنگ ۵۰ متر دراز کش بانوان ۵۰ متر سه وضعیت رتبه ی ۲ را کسب کرده است.

نرجس امام قلی نژاد در تفنگ ۵۰ متر دراز کش بانوان رتبه انفرادی ۱۷ را کسب کرده است.

نوشین شهبازی فرد در تفنگ ۱۰ متر رتبه انفرادی ۶ را کسب کرده است.

همایون یوسفی و هانیه رستمیان در ماده ۱۰ متر تفنگ و تپانچه به ترتیب رتبه های ۸ و ۲ را کسب کرده اند یاسر خلیل نژاد در تپانچه ۲۵ متر رتبه تیمی ۴ را بدست آمده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر